ye-logo.v1.2

П'ятниця 13-го: забобони та цікаві факти про цей день

Суспільство 3326
Поширення параскаведекатріафобії пов
Поширення параскаведекатріафобії пов'язують з масовою культурою та впливом телебачення, кіно та літератури, які популяризують цей забобон. Фото: www.istockphoto.com

Вірити чи ні у прикмети - справа кожного окремо.

На календарі – п’ятниця 13-го листопада. Для когось це ще один звичайний день, який геть не різниться з-поміж інших, а для декого причина для тривоги. Цей день вважається у багатьох культурах нещасливим і є одним з найпоширеніших забобонів. Наукова назва фобії щодо цього забобону — параскаведекатріафобія.

«У деяких інших культурах комбінація числа і дня тижня для невдалих днів інша — у Греції, Румунії та іспаномовних країнах це не п'ятниця, а вівторок 13-го. В Італії навпаки, нещасний день у п'ятницю 17-го. Хоча «п'ятниця 13-го» в Україні не має культурного підґрунтя, поширення цього забобону через літературу та кіно інших країн також призводить до настороженого ставлення до нього і серед деяких українців», - пише Вікіпедія.

Трохи історії

Звідки ж взялись такі асоціації із п’ятницею 13-го – достеменно невідомо. Як повідомляє «24 канал», деякі теологи вважають, що саме в п'ятницю, 13 Єва скуштувала заборонений плід і дала його Адаму. Також є думка, що в п'ятницю, 13 Каїн убив свого брата Авеля. Кінець світу починається в 13-й главі одкровення Іоанна Богослова.

«Найімовірнішим походженням нещасного дня у п'ятницю 13-го є загальні поєднання забобонів у багатьох культурах щодо числа 13, або «чортової дюжини» та п'ятниці. П'ятниця вважається нещасливим днем, зокрема, тому, що цього дня був розп'ятий Ісус Христос. До того ж за свідченням деяких дослідників, розп'яття відбулося 13 числа місяця нісана єврейського календаря. Таким чином, за цією версією п'ятниця 13-го стала знаменною датою, коли зі смертю сина божого у світі запанувало зло. Саме у п'ятницю вночі за релігійними віруваннями, перед єврейським суботнім шабатом ніби активізувалися темні сили і починався сатанинський шабаш», - йдеться у повідомленні Вікіпедії.

За версією Вікіпедії, у п'ятницю 13 жовтня 1307 року за наказом французького короля Філіпа IV були заарештовані та піддані тортурам тисячі лицарів-тамплієрів. Ця версія була поширена завдяки міфологізації та відображені у літературі і популярних фільмах, таких як «Код да Вінчі». Наукових чи історичних підтверджень походження цього забобону саме від цієї дати не знайдено. Окрім того, за повір'ям у п'ятницю 13 завжди на шабаш зліталися 12 відьом, збиралися упирі та інша нечисть, а в самий розпал веселощів, коли сходить повний місяць, тринадцятим з'являвся сам Сатана.

Прикмети та забобони

П’ятниця 13 завжди відрізнялася тим, що в цей день існує багато прикмет і забобонів. Навіть чорні кішки, розбиті дзеркала і розсипана сіль тьмяніють з наближенням цього дня.

«У цей день не варто брати грошей у борг. Тому, що будь-який негатив, і інші погані емоції будуть передаватися саме через гроші. Окрім того, вважається, що цього дня дуже чутлива підсвідомість. І якщо ви будете розповідати про свої сни навіть близьким людям, то можете позбавити себе майже всіх життєвих сил. Не можна сваритися і конфліктувати. Потрібно сказати, що в цей день всі люди дуже емоційні, тому будь-який мінімальний конфлікт переросте в грандіозний скандал», - пише «24 канал».

Також вважається, що в цей день далекий шлях буде сповнений неприємних сюрпризів. Тому краще утриматися від подорожей. Рослини, які були висаджені в п’ятницю 13, не будуть рости та плодоносити. Дуже не рекомендується планувати на цей день весілля. За прикметою, шлюб укладений в п’ятницю 13 не буде надійним та міцним.

Сучасні повір'я стверджують, що комп’ютерні віруси в цей день стають особливо агресивними. Причому це дійсно так, адже безліч хакерів планують свої атаки саме на п’ятницю 13. Щоправда, це пов'язано лише з тим, що хакери самі вибирають таку "магічну дату", але аж ніяк не з тим, що цей день сам по собі несе негатив.

«Факти ICTV» пишуть, що у п’ятницю 13-го всі почуття будуть гіпертрофованими, а емоційність – підвищеною. Це може привести до великих скандалів і сварок, які в наслідку буде вельми непросто вирішити. Виходом може стати ретельний контроль за своїми словами і діями, уважне ставлення до своїх близьких, а також медитація, яка дозволить знайти внутрішню гармонію.

Попри таку кількість аргументів проти п’ятниці 13-го, варто пам’ятати, що жоден із них не є повністю підтвердженим, а лиш набором домислів та припущень дослідників або народу. Тому, щоб день був вдалим, варто акцентувати увагу на позитивних думках та мріях. Причиною невдач частіше стає самонавіювання та страх, а не збіг чисел та днів.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую