ye-logo.v1.2

Проблему кліматичних змін можна вирішувати у громадах Хмельниччини На правах реклами

Суспільство 1783
Для реалізації проєкту активісти обрали Шепетівку, Хмельницький і Кам
Для реалізації проєкту активісти обрали Шепетівку, Хмельницький і Кам'янець-Подільський. Фото: надане «Хмельницьким енергетичним кластером»

Про мету та наслідки проєкту «Кліматичні цілі міст Хмельницької області»

Проблеми кліматичних змін, якості повітря чи води є актуальними для кожної частини Хмельницької області. Тому помилково вважати, що їх розв’язання має відбуватися суто на міждержавному рівні. На покращення ситуації можна вплинути й на місцях. Саме тому представники громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер» взялися за реалізацію проєкту «Кліматичні цілі міст Хмельницької області».

За словами виконавчого директора ГО «Хмельницький енергетичний кластер» Артура Кокаревича, завданням цього проєкту стало бажання «спустити» проблему кліматичних змін з глобального на місцевий рівень. Якщо екологічна ситуація покращуватиметься у громадах, це вплине на загальний стан довкілля. Це має стати завданням новообраних голів територіальних громад.

Для реалізації проєкту обрали центри новостворених районів — Шепетівку, Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Спершу активісти провели опитування жителів цих громад про актуальні для них екологічні проблеми. Своїми думками поділилися 654 людини. З результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Отримані відповіді стали основою для інтерв’ю з кандидатами на посади голів цих трьох громад. Вони мали поділитися власним баченням на розв’язання екологічних проблем, які хвилюють місцевих жителів. На жаль, з усіх кандидатів трьох міст лише восьмеро погодилися дати інтерв’ю. Зокрема, у Хмельницькому — всі п’ять. Також до місцевих виборів представники «Хмельницького енергетичного кластера» провели онлайн дискусії з жителями міст.

«Нам важливо, щоб очільники громад зрозуміли, що питання екології — це питання здоров’я людей та якості їх життя, — каже Артур Кокаревич. — Також спробували залучити якомога більше людей. Активна позиція населення змушуватиме владу працювати над розв’язанням екологічних проблем».

За словами громадського активіста, проєкт «Кліматичні цілі міст Хмельницької області» матиме продовження навіть після його завершення. Представники «Хмельницького енергетичного кластера» розглядають очільників громад як партерів, з якими можна співпрацювати у напрямках екології та енергозбереження.

«Ми вручимо новообраним головам громад футболки з гаслами «Еко Хмельницький», «Еко Шепетівка» та «Еко Кам’янець-Подільський». Також надішлемо листи з пропозицією про співпрацю. Наприклад, у Хмельницькому з міським управлінням екології ми вже працюємо над дослідження якості повітря. Далі плануємо розширити цю роботу й на села, які приєдналися до Хмельницької ОТГ», — зазначив Артур Кокаревич.

Він додав, що подібні проєкти «Хмельницький енергетичний кластер» готовий залюбки допомагати реалізовувати й в інших містах області. Більшість екологічних проблем актуальні для кожної громади. Якщо захід для розв’язання таких проблем буде успішний в одному місті, його можна використати й для решти.

Довідково: Ініціатива «Кліматичні цілі міст Хмельницької області» була реалізована за фінансової підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую