ye-logo.v1.2

На Хмельниччині у час пандемії збільшилась кількість ФОПів

Суспільство 1825
У разі локдауну, частина бізнесу може отримати компенсацію
У разі локдауну, частина бізнесу може отримати компенсацію. Фото: з архіву

Підприємці зменшили видатки.

На Хмельниччині за час пандемії кількість підприємців збільшилась. Станом на 1 січня в області було зареєстровано 55 250 фізичних-осіб підприємців. Як повідомив виконувач обов’язків голови Хмельницької обласної державної адміністрації Роман Примуш сьогодні, 27 листопада, під час брифінгу, у листопаді їх уже стало 56 723.

«Це ж стосується і юридичних осіб. Якщо на 1 січня ми мали 29 735 юридичних осіб, то зараз їх 30 240. А от що стосується громадян, які отримували мінімальну заробітну плату, то тут показники зросли. Бізнес в умовах карантину перейшов на зниження виплат працівникам. У січні 41 тисяча мешканців області отримували мінімалку, у травні їх було вже 61, зараз ситуація стабілізувалась і ми на 1 листопада маємо 55 тисяч осіб, які отримують мінімальну зарплату. Бізнес пішов цим шляхом, аби не припиняти діяльності і оптимізував видатки», - розповів Роман Примуш.

За його словами, схожа ситуація із кількістю громадян, які мають статус безробітних. Станом на 1 січня їх було 13 тисяч, у травні – 17 тисяч,  а в листопаді – майже 13 тисяч.

Водночас Роман Борисович запевнив, що у разі повторного введення жорстких обмежувальних заходів, Уряд уже розробляє план підтримки бізнесу.

«Уряд напрацьовує ряд заходів на випадок введення повного локдауну, аби відшкодувати збитки, які можуть понести підприємці. Це стосується компенсації сплати єдиного соціального внеску ФОПам, виплати матеріальної допомоги ФОПам та працівникам, які вимушені призупинити свою діяльність на час введення обмежувальних заходів, впровадження виплат ФОПам,  які мають дітей і змушені за ними доглядати, оскільки початкова школа або садочок припинять роботу. Загалом це цілий пакет заходів,  який оцінюється у15-20 мільярдів гривень, залежно від того, які сфери потраплять під обмеження»,  - зазначив керівник.

Зараз ці пропозиції внесені на розгляд Верховної Ради, бо їх запровадження потребує певних законодавчих актів.

Читайте також: Локдаун в Україні: Аваков виступає за жорсткий карантин якомога швидше

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую