ye-logo.v1.2

Як захистити особисті дані в Інтернеті: поради від провайдера ЕВЕРЕСТ™ Новини від компаній

Суспільство 2167
Фото: Компанія ЕВЕРЕСТ™

На цьому тижні відзначався Міжнародний день захисту інформації. З цієї нагоди ще раз нагадаємо про те, як важливо турбуватися про захист особистих даних, і як не дозволити зловмисникам заволодіти паролями та отримати доступ до банківських акаунтів, персональної інформації тощо.

Ви дуже помиляєтеся, якщо вважаєте, що злочинців приваблюють лише сайти і сторінки державних установ, банків. Будь-яка особиста інформація звичайного користувача Інтернету теж може неабияк зацікавити злочинців: із викраденими паролями вони легко знімуть гроші з рахунків, зможуть шантажувати приватними фото і відео. Прикро, але часто користувачі Інтернету через свою необачність і безпечність самі допомагають їм у цьому. Насправді, щоб не допустити подібного, достатньо бути уважним і дотримуватися простих правил.

Видаляйте особисту інформацію

Всі вже так звикли користуватися сервісами популярного пошуковика Google, що навіть не звертають уваги на те, що афішують при цьому особисті дані. Погоджуючись з політикою конфіденційності, ви даєте згоду на доступ до персональної інформації. Але ці дані можуть потрапити і до рук третіх осіб. Тому рекомендуємо періодично видаляти інформацію про свою активність у Google. Зробити це можна на вкладці сервісу «Мої дії». При цьому є можливість
видалити пошукові запити, дії за датою чи взагалі дані за весь час. Не забудьте почистити історію переглядів на ютубі у розділі «Історія» та переміщень у Google Maps у розділі «Хронологія». 

10 простих правил захисту персональної інформації

Попередити можливі збитки та уникнути неприємностей допоможе дотримання простих правил.

  1. Використовуйте складні паролі і періодично змінюйте їх. Нехай це будуть комбінації букв, цифр, символів, а не паролі на кшталт «1111», «qwerty» чи дата народження. Запишіть цю комбінацію, якщо її важко запам'ятати.
  2. Не повідомляйте паролі, пін-коди чи інші дані третім особам, щоб не стати легкою здобиччю хакерів.
  3. Використовуйте багатофакторну аутентифікацію.
  4. Не зберігайте на хмарних сховищах особисту інформацію, скан-копії документів, конфіденційні дані тощо.
  5. Візьміть за звичку уважно придивлятися до електронної пошти, адже там можуть бути фішингові листи. Тож не відкривайте відправлення з підозрілих адрес і не завантажуйте додані файли.
  6. Звертайте увагу, чи правильно вказана адреса сайту в браузері, щоб випадково не перейти на небезпечну сторінку, адже шахраї можуть імітувати інтерфейс звичних ресурсів.
  7. Блокуйте підозрілих осіб у соцмережах і не додавайте багато особистої інформації.
  8. Обмежте доступ сторонніх осіб до свого комп'ютера, блокуйте його на час відсутності.
  9. Користуйтеся надійними і перевіреними сервісами, сайтами, не завантажуйте підозрілі програми.
  10. Регулярно скануйте комп'ютер на наявність вірусів, використовуючи актуальні антивірусні програми.

Пам'ятайте про інформаційну безпеку і захист особистих даних, адже попередити прикрі ситуації легше, ніж потім вирішувати проблеми.

ЕВЕРЕСТ™ , ваш провайдер швидкісного Інтернету і кабельного телебачення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую