ye-logo.v1.2

У Волочиську оштрафували пенсіонера за відсутність паспорта та захисної маски

Суспільство 915
Правоохоронці склали на пенсіонера у різні дні два адмінпротоколи
Правоохоронці склали на пенсіонера у різні дні два адмінпротоколи. Фото: ілюстративне pixabay.com

Оскільки у чоловіка друга група інвалідності, його звільнили від сплати судового збору.

Волочиський районний суд визнав винним місцевого жителя у порушенні правил карантину й наклав на нього 17 тисяч гривень штрафу. Причиною стало його перебування у громадських місцях без захисної маски та паспорта. Про це свідчить постанова суду, винесена 3 грудня.

За її текстом, до адміністративної відповідальності притягнули пенсіонера з другою групою інвалідності. Правоохоронці двічі зафіксували порушення ним постанови Кабміну щодо протидії COVID-19 і складали на нього протоколи за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

Перший адмінпротокол на пенсіонера працівники поліції склали 4 листопада. Того дня він перебував без захисної маски або респіратора на території волочиського ринку, який розташований на вулиці Незалежності. Наступний адмінпротокол датований 7 листопада. Ввечері того дня на зупинці громадського транспорту на вулиці Фридрихівській чоловік перебував без захисної маски та документів, які посвідчують його особу. Як доказ правоохоронці навели відеозаписи.

Під час судового засідання чоловік не визнав своєї провини. Він пояснив, що на ринку та на зупинці громадського транспорту перебував у захисній масці. Проте міг її опустити на підборіддя під час куріння. Також додав, що завжди носить зі собою паспорт, який надав на вимогу поліції. Тому, на переконання обвинуваченого, інформація вказана у складених на нього протоколах не відповідає дійсності.

Втім, пояснення пенсіонера не переконали Волочиський районний суд.

«Надані на засіданні пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, про наявність у нього при собі паспорта повністю спростовуються вищевказаними доказами (мається на увазі відеозапис поліції — авт.) та критично оцінюється судом як бажання уникнути відповідальності. Також судом встановлено, що обвинувачений у момент вчинення правопорушення перебував у стані алкогольного сп’яніння», — зазначається у постанові органу правосуддя.

Отож, Волочиський районний суд постановив за порушення правил карантину оштрафувати пенсіонера на 17 тисяч гривень. Однак звільнив його від сплати ще й понад 420 гривень судового збору. Причиною цього стало те, що у нього є інвалідність другої групи.

Наразі ця постанова не набула остаточної законної сили, адже на неї можна подати апеляцію впродовж десяти днів з дати її винесення.

Читайте також: Фермер з Хмельниччини замовив викрадення аграрія з Вінницької області — поліція

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую