ye-logo.v1.2

Торба замість пакета: як робити покупки, щоб зменшити вплив на екологію

Суспільство 1636
Перед походом у магазин складіть список покупок
Перед походом у магазин складіть список покупок. Фото: з архіву

Поліетиленові кульки – неекологічне рішення для закупів.

Процес передноворічної метушні стартував. Господині планують, які ж страви готуватимуть до святково столу і розмірковують над тим, що і де придбати. Фахівець офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» зі зв'язків з громадськістю та пресою Світлана Каритун розповідає, як зробити процес підготовки та святкування більш екологічним – продукувати менше відходів, які розкладаються сотні років.

«Перша порада – складати список продуктів, коли відправляєтесь у магазин чи на ринок. Таким чином убезпечите себе від лишніх покупок і заощадите кошти. Якщо маєте пакет з пакетами, то по максимум використовуйте їх.  Є екологічні альтернативи цих пакетів - екосумки, авоськи, тканинні торбинки для продуктів, багаторазові контейнери», - розповідає Світлана Каритун.

За її словами, згідно зі статистикою одна українська сім'я в середньому генерує до 15 пакетиків за один похід супермаркет. А у світі за одну секунду використовують близько 160 тисяч пакетів, і далеко не всі вони потрапляють на вторинну переробку, бо люди не займаються сортуванням сміття.

«Раджу відходити від неекологічних пакувань і звертати увагу на більш екологічні альтернативи. Перевіряйте упакування товарів, чи можна їх його використати повторно або здати на переробку. Для цього важливо орієнтуватись у маркуванні товарів. Наприклад, на повторну переробку не можна здати обгортки з кетчупів, майонезів, гірчиці, вакуумні упаковки. Вони або  убудуть валятися на сміттєзвалищі або, у кращому випадку, підуть на спалювання», - каже фахівчиня.

Намагайтесь не набирати продукти в одноразову тару, це стосується і пластикових пляшок.  Краще віддавати перевагу склу. Вироби із цього матеріалу можна декілька разів використовувати, а пластиком не рекомендують послуговуватись більше одного разу через шкідливі речовини, які він виділяє.

«Плануйте скільки людей буде на вашому святкуванні аби ви просто не наготували багато страв, які потім відправите на смітник. Навіщо витрачати дарма кошти і продукувати велику кількість відходів. Магазини працюють і продукти не є в дефіциті, коли щось закінчиться, то краще піти купити свіже», - радить Світлана Каритун.

Останнє, що радить фахівчиня, уникати використання одноразового посуду. Адже він не переробляється, а тільки засмічує нашу планету. 

Читайте також: Як обирати подарунки, щоб не нашкодити довкіллю

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую