ye-logo.v1.2

Як обирати подарунки, щоб не нашкодити довкіллю

Суспільство 1039
Перш ніж купувати подарунки, подумате про довкілля
Перш ніж купувати подарунки, подумате про довкілля. Фото: з архіву

Головна рекомендація - намагатись дарувати емоції.

Новорічно-різдвяні свята  - це найбільш активний період у році, коли ми даруємо чи отримуємо подарунки. Невеличкі - символічні, чи масштабні, із чималим капіталовкладенням, це вже справа кожного окремо. Але як же зробити так, щоб наш вибір святкового презенту у майбутньому не зашкодив довкіллю, радить фахівець офісу «Розумне довкілля. Хмельницький» зі зв'язків з громадськістю та пресою Світлана Каритун.

«Коли ви плануєте  подарунки друзям чи рідним, старайтесь не купувати те, що їм може бути не потрібним. Такі речі будуть накопичуватися і в якийсь момент потраплять у сміття. Подумайте десять разів перед тим як купуватимете», - каже Світлана Каритун.

Якщо з презентом усе вирішено, то фахівчиня радить  зважати на його упакування.  Перевірте, чи можна переробити чи утилізувати його. 

«Якщо упаковка з паперу чи картону, то надалі це все здаємо на вторинну переробку. Подарунковий папір можете обирати з уже перероблених матеріалів.  Альтернативою святкової обгортки є екоторба. Це  два подарунки в одному. Екоторбою можна користуватись декілька років, якщо гарно за нею дивись», - розповідає Світлана.

Додає, аби скоротити екологічний слід від новорічних подарунків, рекомендують, за можливості,  купувати їх у звичайних магазинах у вашому населеному пункті, а не замовляти в інтернеті.  Бо роблячи замовлення онлайн ми накопичуємо додаткові упаковки. Так саме, залежно від ситуації, радять дарувати емоції та враження, наприклад сертифікати на послуги або  квитки в кіно чи на виставу.

«Якщо ви отримали подарунок і розумієте, що він вам не потрібен - не викидайте відразу, а складайте у певне місце, аби потім передарувати людині, якій він згодиться. Своєю чергою, коли робите комусь презент наголошуйте на тому, що не образитесь, якщо комусь його передарують. Не лякайтесь це говорити», - наголошує фахівчиня.

Читайте також: Штучна, «жива» чи у горщику: яка ялинка більш екологічна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую