ye-logo.v1.2

Локдаун у Хмельницькому: чи працює місцевий речовий ринок

Суспільство 9568
Речовй ринок працює лише частково
Речовй ринок працює лише частково. Фото: автора

Фоторепортаж кореспондентів.

На календарі 10 січня, а це означає, що українці уже третій день живуть в умовах локдауну або, так званих, зимових канікул. Під забороною торгівля непродовольчими товарами, а це означає, що працівникам хмельницького речового ринку мали б не працювати. Але чи дотримуються "базарники" урядових обмежень, вирішили перевірити кореспонденти сайту «Є».

Неділя – один із так званих «базарних» днів, коли покупців на ринку значно більше, ніж, наприклад, у вівторок. Але не сьогодні. Заходимо з центрального входу і дійсно – ряди пустіють, але люди ідуть на зустріч. Доходимо до сходів, які ведуть вниз, але поки не спускаємось. Оглядаємось навколо: кіоски  закриті, але біля десятка людей все ж таки присутні. Вони розмовляють між собою, переміщаються. Зверху видно зачинені внизу металеві ворота, тобто спускатись сходами немає сенсу, адже проходу там немає.  Мислиннєву оцінку ситуації перервала жінка, яка люб’язно запитала що ми шукаємо. Тобто, товари все ж таки можна купити?

Продукові кіоски працюють
Контейнери при вході (від зупинки) закриті
"Весільний" ряд закритий
Прохід у середину ринку закритий

Рухаємось далі двома верхніми рядами. Деякі контейнери відкриті, одяг розвішений на вітринах, а продавці або сидять біля них або десь прогулюються поряд. Спускаємось у район так званих «гаражів». Тут ситуація схожа – відкритих лиш 3-4 кіоски, біля них уже є деяке скупчення людей. Це продавці, чи покупці, стверджувати не беремось.  А от дійшовши до взуттєвої або «золотої алеї», таки вдалось побачити як товар продавали. Не будемо вказувати який саме і де, але декілька кіосків там  були відкриті. Просуватись далі ринком змоги не було, адже від алеї проходи до решти територій  закриті.

Кіоски подекуди відкриті
На "гаражах" більшість підприємців не працює
Контейнери з іграшки подекуди відкриті
Проходи на інші ринки з алеї закриті

Замість висновку: якщо вам раптом потрібно щось терміново придбати з одягу чи взуття, швидше всього, ви це зможете зробити, походивши по крайніх кількох рядах і запитавши у продавців. Чи будете мати великий вибір товару – навряд.

До речі, упродовж  30-хвилинної прогулянки речовим ринком ми не зустріли жодного правоохоронця. А саме вони мали б контролювати дотримання встановлених урядом обмежувальних заходів.

Нагадаємо, до запровадження локдауну, підприємці та працівники, робота яких призупиняється у цей період, могли подати заяви й отримати по 8 тисяч гривень компенсації від держави. 

Читайте також: Січневий локдаун: що дозволено та заборонено під час посиленого карантину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую