ye-logo.v1.2

Помічна бібліотечка

Суспільство 3351

Щоб селянам легше та успішніше господарювалося, одне з найпотужніших подільських видавництв «Медобори-2006», що в Кам’янці-Подільському, кілька років тому започаткувало чудову серію «Порадник господаря».

У селах Інтернет ще й нині дивина, не кожен спроможний щомісяця оплачувати таку комунікацію, до того ж, комп’ютерів тут не мають і користуватися ними мало хто вміє. Як бути, коли потрібно оперативно знайти ту чи іншу інформацію, аби, скажімо, порятувати від шкідників розсаду чи правильно доглянути за хворою твариною?! Книжки-порадники одразу стали настільними у подолян. Авторами порад «Медобори» залучають науковців, найчастіше з Подільського державного аграрно-технічного університету. А в кінці кожного видання - запрошення на майстер-класи з молочного та м’ясного скотарства, пропозиції отримати рецепти комбікормів, преміксів та кормових добавок чи рекомендації з ефективного використання бджіл, риб та багато іншого на базі біотехнологічного факультету згаданого університету.
Фермери вже оцінили книгу «Виробництво молока на малій фермі» групи авторів, а приватні господарі – брошуру «Кролів розводити вигідно» Трояновського. А яку господиню не зацікавить книга «Виготовлення національних м’ясних продуктів у домашніх умовах” або «Рецепти та приготування шашликів із різних видів м’яса”?! Автори настільки ретельно готували свої рецепти, що не забули вказати, який тип деревини годиться для коптіння того чи іншого виробу, які прянощі найкраще вибрати. Є й для городників дарунки – «Догляд за насадженнями плодових культур» та «Вирощування і зберігання овочевої продукції». Керівник місцевого товариства садівників та городників Наталія Скірко каже: «Дуже цінуємо ці книги, бо в усіх порадах обов’язково враховано , в якій місцевості вирощується той чи інший овоч, дерево.» «Медобори» запропонували нашій газеті поширювати свої поради на її сторінках, що ми охоче робитимемо. Пропонуємо одну з порад «медоборської» «помічної бібліотечки».
«Огірочки, до бочки! – кажуть господині, і стараються засолити й законсервувати якомога більше цих овочів. А чи знаєте ви, як виростити найкращі огірки для соління?! Висівати насіння огірків, урожай із яких будете солити та консервувати, слід саме нині – у другій-третій декаді червня після ранніх культур (редиски, ранньої капусти, картоплі). Загортайте насіння на глибину три-чотири сантиметри, а в посушливу погоду – на п’ять. Якщо ж грунт важкий, запливає – на 2,5. А, може, ви виростили розсаду в горщиках? Не забули в кінці травня перенести її у відкритий грунт? Тоді добре. Головні «кити» догляду – своєчасне розпушування грунту в міжряддях, боротьба з бур’янами, підживлення й полив. Якщо утворилася кірка - беріться за граблі і зруйнуте її упоперек напряму рядків. Загущені посіви слід прорідити в фазі двох листків. При другому проріджуванні рослини залишають на віддалі 12-20 сантиметрів. Виривайте слаборозвинені. Доброю підживою для огірків є аміачна селітра, аміачна вода, пташиний послід. На відро води слід додати 25-30 грамів міндобрива.
Часто овочівники питають: де купити насіння справжніх огірків, а не пустоцвітів? Треба знати, що огірки мають жіночі та чоловічі квіти. Без чоловічих урожаю взагалі не може бути. Кількість тих та інших квітів залежить від правильної підживи. Якщо внесемо лише фосфор – буде буйно рости стебло, а на ньому – маса безплідних чоловічих квіток. Тому слід одночасно живити ще й калієм. Найкраща піджива – свіжа органіка. При її внесенні грунт збагачується на поживні речовини, а надґрунтове повітря – на вуглекислий газ, що сприяє появі жіночих квіток. Для цього потрібно після кожного поливу рихлити грунт, або навколо стебла застелити коров’яком і час від часу поливати теплою водою. Обробка рослин чадним газом чи ацетиленом теж збільшує кількість жіночих квіток. Те ж саме дає прищипування верхівок стебел.
Не придатні для засолювання скороспілі огірки, їх краще використати на свіжі салати. Так звані партенокапічні огірки вродять щедро, але плоди їх довгі і без насіння. Ще одна причина поганої зав’язі – низька якість насіння. Схожість насіння зберігається упродовж шести-восьми років. Якщо висіваєте минулорічне насіння – неодмінно прогрійте його дві-три години при температурі 50-60 градусів, воно «дозріє» і збільшить кількість жіночих квіток. Загартування теж сприяє появі жіночого цвіту. Намочіть зернята в теплій воді, почекайте, поки набубнявіє, а потім на дві доби покладіть у холодильник при температурі два-три градуси Цельсія. Якщо жіночі квіти є, але зав’язь жовтіє й опадає, значить, погода для огірків занадто прохолодна або дощова. У такий час бджоли та інші комахи не запилюють жіночих квітів. Не панікуйте! Зробіть це самі вручну. Огірки мають дуже тривалий період плодоношення, тому збирають їх довго й багато разів. Зривайте всі плоди – товарні й не дуже. Це викличе активну появу нового жіночого цвіту й підвищить урожай. За описаних тут умов огірки родять рясно і всі свої «бочки» ви зможете наповнити смачною продукцією.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую