ye-logo.v1.2

Нерухомість Хмельницького: чи повзуть ціни на квартири вгору та які прогнози на 2021 рік

Суспільство 7310
Працівники різних агенцій нерухомості зазначають, що у місті ціни на квартири змінюються
Працівники різних агенцій нерухомості зазначають, що у місті ціни на квартири змінюються. Фото: з архіву

Як змінився ринок нерухомості Хмельницького, чи вплинув карантин на продаж житла, чому попит перевищує пропозицію та яких змін зазнали ціни на квартири.

Карантин вплинув чи не на кожну галузь економіки України. Позначився він і на цінах на житло у Хмельницькому.

Працівники різних агенцій нерухомості зазначають, що у місті ціни на квартири повзуть вгору. Скоріш за все, продавці розуміють, що карантин коли-небудь закінчиться і не знижують межу вартості своєї нерухомості.

Новобудови дорожчають

Оксана, рієлторка «Міського агентства нерухомості» з 15-річним стажем зазначає, що така тенденція спостерігається через карантин, ріст курсу долара і зменшення пропозицій: «На ринку зменшилася кількість об’єктів нерухомості для продажу. Клієнтів достатньо, але запропонувати їм нічого. За моїми спостереженнями, на вторинному ринку за минулий рік кількість об’єктів зменшилася приблизно вп’ятеро. Відповідно, зменшилася і конкуренція. Тому ціна підвищується і продовжує триматися на такому рівні».

Разом з цим рієлторка додає, що ціни на житло в районних центрах практично не відрізняються від цін у Хмельницькому. Значно менша чисельність населення (порівняно з обласним центром), віддаленість та недостатня кількість робочих місць не впливають на цінову політику з продажу квартир в області.

Варто зазначити, що формування цін на житло певною мірою диктує і ринок. Тетяна, рієлторка РК «Подільська нерухомість», коментує: «Забудовники закуповують будівельні матеріали в Україні і за кордоном. Коливається ціна на будматеріали, курс долара — коливаються ціни за квадратний метр у новобудові». Рієлторка стверджує, що у Хмельницькому попит значно перевищує пропозицію ще й через те, що продавці притримують продаж, бо не знають, що буде з цінами надалі.

Яка динаміка цін на 1-кімнатні квартири

Спеціалістка з нерухомості АН «Аура» Наталія стверджує, що кількість продаж за період карантину суттєво не змінилася, однак, ціни на житло зросли. «Порівняно з минулим роком, підвищилися і продовжують зростати ціни за квадратний метр у квартирах у новобудовах. Виріс і вторинний ринок. Ціна збільшилася орієнтовно на 2000 доларів за об’єкт».

Відтак, середня ціна однокімнатної квартири у не зданому в експлуатацію будинку складає від 15 до 20 тисячі доларів. Така різниця вартості полягає у тому, в якому стані квартиру продають. Наприклад, квартира площею 38 квадратних метри без внутрішніх робіт, лише з газовим котлом, коштуватиме дешевше. Квартира площею від 44 «квадратів» зі шпаклівкою на стінах, стяжкою, радіаторами і котлом коштуватиме дорожче.

Ціна квартири у будинку, зданому в експлуатацію, стартує орієнтовно від 20 тисяч доларів і теж залежить від наповнення.

Велику роль відіграє і місце розташування багатоквартирного будинку. Традиційно найвищі ціни у центрі та Озерній, найдешевші — у віддалених мікрорайонах міста.

Сайти з продажу та оренди нерухомості подають динаміку цін на однокімнатні квартири у новобудовах в діапазоні від 13 до 53 тисяч доларів.

За спостереженням рієлторки РГ «Народна Марка», з якою поспілкувалася журналістка сайту «Є», на вторинному ринку нерухомості ціни житло піднялися на 10%, якщо порівнювати з минулим роком. Так, наприклад, однокімнатна «хрущовка» коштує від 10 до 18 тисяч доларів. «Занедбану квартиру без ремонту можна придбати і за 10 тисяч доларів. Ціна на вторинному ринку залежить від стану квартири та місця розташування. Найдорожче традиційно у центрі, найдешевше — у дальніх районах міста».

Де дорожче, де дешевше

До слова, в аналітичних дослідженнях «Ринок нерухомості у Хмельницькому», підготовлених з ініціативи управління економіки Хмельницької міської ради зазначено, що станом на січень 2020 року однокімнатні квартири на ринку вторинної нерухомості продавали за середніми цінами від 14 100 до 21 700 доларів США. Середня площа таких квартир складала 30-39 м2. За найменшою середньою ціною 1-но кімнатні квартири продавалися у мікрорайонах Гречани та Ракове — 17 000 і 17 300 доларів, найвищі ціни були традиційно у мікрорайонах Озерна, Центр, Виставка.

Прогнозувати, чи ціни на житло зростатимуть і надалі, чи навпаки — до кінця 2021 року впадуть, спеціалісти агенств нерухомості Хмельницького поки що не беруться. Занадто нестабільний курс долара та економічна ситуація в країні. У зв’язку з цим нестабільною є і купівельна спроможність населення.

Олена КРЕМІНСЬКА.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую