ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У двох університетах Хмельницького обрали ректорів: хто вони та які статки задекларували

Суспільство 5144
Цього місяця обирали ректорів Хмельницького університету управління та права й Хмельницького національного університету
Цього місяця обирали ректорів Хмельницького університету управління та права й Хмельницького національного університету. Фото: зі сайту ХНУ

В обох вищих навчальних закладах на голосування було винесено лише по одній кандидатурі.

Нещодавно у двох вищих навчальних закладах обласного центру пройшли вибори ректорів. За результатами голосування, очільником Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова повторно обрали Олега Омельчука. Таким чином він зумів втретє посісти ректорське крісло. Натомість Хмельницький національний університет очолив новий керівник — Сергій Матюх. Обох поєднує те, що перед обранням вони обіймали посади проректорів і були єдиними кандидатами на виборах.

Кореспонденти сайту «Є» вирішили більше дізнатися про результати голосування за ректорів, їх минуле та задекларовані ними статки.

Професор Олег Омельчук: оскаржив торішні вибори й переміг на нинішніх

У Хмельницькому університету управління та права нового ректора вибирали ще восени 2020 року. Тоді перемогла Ірина Ковтун. Однак їй не судилося пропрацювати ректором встановлені п’ять років. Попередній ректор Олег Омельчук у січні 2021-го оскаржив у суді результати тодішніх виборів і домігся призначити нові. Олег Миколайович пояснив, що дійсно двічі був ректором, але обирали його на цю посаду лише раз. Тому він має право балотуватися на ще один термін.

На сайті Хмельницькому університету управління та права вказано, що нове голосування за ректора відбулося 2 березня. Загальна кількість виборців становила 141 людину. З них 83,7 відсотка (118 людей) підтримали кандидатуру Олега Омельчука. Проти проголосувало двоє виборців, 19 — не голосували, а два бюлетені були визнані недійсними.

Олег Омельчук втретє посів ректорське крісло Хмельницького університету управління та права. Фото: з фейсбуку Олега Омельчука

Олег Омельчук втретє посів ректорське крісло Хмельницького університету управління та права. Фото: з фейсбуку Олега Омельчука

Олег Омельчук перед обранням обіймав посаду першого проректора університету управління та права. До того керував цим університетом: дві каденції, які охопили період з 2010-го до 2020 року. У 2016-му президент Петро Порошенко надав Олегу Миколайовичу почесне звання «Заслужений юрист України».

Останню електронну декларацію Олег Омельчук опублікував сьогодні, 15 березня. Вона зображує його статки й доходи за минулий рік.

Нерухомість. Торік Олег Миколайович в обласному центрі володів гаражем, а у селі Куражин Новоушицького району — садовим (дачним) будинком і земельною ділянкою. Ще мав по земельній ділянці у селах Розсоша, Шаровечка та Копистин Хмельницького району. Також задекларував, що володіє недобудований житловим будинком у Розсоші, а у спільній власності мав квартиру в обласному центрі. Натомість його дружині Лесі Омельчук належало по одній земельній ділянці у Хмельницькому, Волочиську та селах Олешин і Лісові Гринівці.

Автотранспорт, коштовності та корпоративні права. У декларації відсутні.

Доходи та грошові активи. Торік Олегу Омельчуку в університеті управління та права нарахували 514 тисяч 624 гривні зарплатні за основним місцем роботи, а у Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького — 10 тисяч 221 гривню зарплатні за сумісництвом. З власних доходів він також задекларував: 107 тисяч 575 гривень пенсії, 10 тисяч гривень від відчуження нерухомого майна 108 тисяч 225 гривень страхових виплат і загалом 2 тисячі 982 гривень «іншого доходу» і «додаткового блага», отриманих від різних банківських установ.

Його дружина Леся Омельчук теж працює в університеті управління та права. Вона є доцентом кафедри публічного управління та адміністрування. Торік їй нарахували 30 тисяч 233 гривні зарплатні.

Олег Миколайович задекларував 29 тисяч доларів готівкою, а його дружині готівкою належало 40 тисяч 500 доларів. У декларації також вказано загалом 72 тисяч 382 гривні різних фінансових зобов’язань, які були покладені на нього та дружину.

Доцент Сергій Матюх — новий ректор Хмельницького національного університету

На відміну від Олега Омельчука, Сергія Матюха вперше обрали очільником навчального закладу. Донедавна він працював проректором з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету. Є кандидатом економічних наук.

На сайті Хмельницького національного університету вказано, що вибори ректора проходили 10 березня. У голосуванні безпосередню участь взяло 657 виборців, з яких 620 підтримали кандидатуру Сергія Матюха.

Сергій Матюх до обрання працював проректором з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету. Фото: зі сайту ХНУ

Сергій Матюх до обрання працював проректором з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету. Фото: зі сайту ХНУ

На момент написання матеріалу в реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції відсутня електронна декларація Сергія Анатолійовича за минулий рік. Тому можна ознайомитися з його доходами та статками станом на 2019-й.

Нерухомість. Таким чином Сергій Матюх у 2019 році в обласному центрі володів двома квартирами, в у селі Стуфчинці Хмельницького району — земельною ділянкою. Натомість його дружина Людмила Матюх у спільній власності мала квартиру в Хмільнику Вінницької області.

Автотранспорт, акції та авторське право. Сергій Анатолійович володів легковим автомобілем марки «Toyota Rav 4» 2013 року випуску. Також він задекларував 24 акції ПАТ «Хмільницька швейна фабрика «Лілея». Однак номінальну вартість цінних паперів невідома. У спільний власності Сергій Матюх має авторське право на «Літературний письмовий твір наукового характеру. «Система вступних випробувань у формі пакетного комп’ютерного тестування».

Доходи й грошові активи. У Хмельницькому національному університеті Сергію Анатолійовичу в 2019 році нарахували 224 тисячі 172 гривні зарплатні за основним місцем роботи та 86 тисяч 235 гривень за сумісництвом. У тому ж році він та його дружина мали готівкою по 8 тисяч євро кожен.

Читайте також: Президент звільнив голову Хмельницької райдержадміністрації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую