ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд зобов’язав провести нові вибори ректора Хмельницького університету управління та права

Суспільство 1887
Колишній очільник ХУУПу зумів оскаржити у суді торішні вибори ректора університету
Колишній очільник ХУУПу зумів оскаржити у суді торішні вибори ректора університету. Фото: з фейсбуку Хмельницького університету управління та права

Торішні вибори визнали протиправними.

Восени минулого року Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова (ХУУП) отримав нового ректора. Очільницею закладу стала Ірина Ковтун. Проте колишній ректор університету Олег Омельчук вирішив оскаржити тодішні вибори, адже вважає їх протиправними. Й нещодавно Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги Олега Миколайовича й зобов’язав облраду забезпечити проведення нових виборів ректора. Про це свідчить рішення суду, прийняте 15 січня. А його повний текст був складений 24-го.

Згідно з рішенням окружного адміністративного суду, Хмельницька обласна рада у липні минулого року оголосила конкурс на заміщення посади ректора ХУУПу. На конкурсну комісію було покладене завдання розглянути документи претендентів та визначити, чи вони відповідають вимогам чинного законодавства. Далі за процедурою їх мали рекомендувати голові обласної ради для проведення виборів.

Таким чином представники конкурсної комісії у вересні розглянули кандидатури Олега Омельчука й Ірини Ковтун. Останню рекомендували голові обласної ради. Фактично причиною відхилення кандидатури Олега Миколайовича стало те, що він два терміни обіймав посаду ректора цього університету.

Проте Олег Омельчук вважає таке рішення комісії протиправним. Він пояснив, що у 2010 році Хмельницька обласна рада призначила його ректором ХУУПу. Коли він пропрацював у цьому навчальному закладі п’ять років, у 2015-му пройшли вибори ректора, на яких він здобув перемогу.

Оскільки на перший термін його призначили, а на другий — обрали, чоловік переконаний, що мав право обиратися ще на один термін. Це передбачено чинним Законом України «Про вищу освіту».

З таким твердженням погодився Хмельницький окружний адміністративний суд. Тому він вирішив задовольнити позовні вимоги колишнього ректора.

Найперше орган правосуддя визнав протиправними та скасував рішення конкурсної комісії, які стосуються розгляду кандидатури Олега Омельчука. Відповідно його недопущення до виборів теж визнано протиправним.

Як наслідок, суд скасував результати виборів ректора, які проходили 29 вересня, та розпорядження голови Хмельницької облради від 23 жовтня щодо укладення контракту з Іриною Ковтун. Крім того, обласну раду суд зобов’язав забезпечити проведення нових виборів ректора Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова та внести на них кандидатуру Олега Омельчука.

Це рішення набуває чинності, якщо на нього не подадуть апеляцію впродовж 30 днів з дати публікації його повного тексту, тобто 24 січня. Оскаржити його можна у Сьомому апеляційному адміністративному суді, який розташований у Вінниці.

Читайте також: Хмельницький хоче позичити гроші для завершення добудови школи на Озерній

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую