ye-logo.v1.2

Хмельниччина досі залишається у «помаранчевій» зоні карантину

Суспільство 7011
За словами міністра охорони здоров
За словами міністра охорони здоров'я, найбільш напружена епідеміологічна ситуація у Києві, Хмельницькій, Миколаївській та Житомирській областях. Фото: ілюстративне pixabay.com

Однак завантаженість ліжок з киснем сягнула понад 68 відсотків.

Сьогодні, 6 квітня, під час ранкового брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав регіони, у яких епідеміологічна ситуація перебуває «на межі критичності». До їх переліку увійшла Хмельницька область. Проте вона, за оновленими показниками МОЗ, знову уникнула переведення у «червону» зону.

За словами міністра, наразі в одинадцятьох областях країни запроваджено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

«Найбільш напружена ситуація у Києві, Хмельницькій, Миколаївській та Житомирській областях. Це ті регіони, де найбільша кількість заповнених ліжок з киснем. У них епідеміологічна ситуація достатньо складна, на межі критичності», — заявив Максим Степанов.

Попри це станом на 6 квітня Хмельницька область досі перебуває у «помаранчевій» зоні карантину. Напередодні її від запровадження «червоного» рівня відділяв ще один день, але Хмельниччина знову не перетнула цю межу. Про це свідчать оновлені показники для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19.

Перевищення завантаженості ліжок з киснем і рівня госпіталізації: нові показники МОЗ

Для початку нагадаємо, що для запровадження «червоного» рівня на території області впродовж трьох днів має бути перевищено як мінімум два епідеміологічні показники.

Наразі на Хмельниччині знову зафіксовано перевищення допустимого рівня завантаженості ліжок з киснем, який не має бути вищим за 65 відсотків. Впродовж 5 квітня цей показник зріс на рекордні для останніх днів 5,6 відсотка. Таким чином нині у медзакладах краю ліжка з киснем завантажені на 68,2 відсотка.

Для порівняння, у Києві ліжка з киснем заповнені на 84,7 відсотка, у Київській області — на 79,6 відсотка, у Житомирській області — на 75,9 відсотка, у Львівській області — на 75,1 відсотка, а у Миколаївській області — на 73,6 відсотка.

Минулого тижня цей показник на Хмельниччині був перевищений 29 і 30 березня. Але область не була переведена у «червону» зону, бо на третій день завантаженість ліжок з киснем впала до «норми» — 64,4 відсотка.

А напередодні Хмельницька область могла бути переведена у «червону» зону через перевищення іншого показника — коефіцієнту виявлення випадків інфікування, який має бути меншим за 20 відсотків. На теренах краю цей коефіцієнт сягав 20,3 відсотка 3 квітня та 21,3 відсотка 4 квітня. Однак вже впродовж минулого дня, 5 квітня, цей показник впав до 19,9 відсотка. Тобто лише 0,1 відсотка не вистачило для запровадження «червоного» рівня.

Падіння цього показника могла зумовити кількість підтверджених нових випадків інфікування. За інформацією Хмельницької облдержадміністрації, станом на 11-у годину 5 квітня було виявлено 439 нових випадків COVID-19. Натомість раніше щодня повідомляли про понад тисячу інфікованих.

Крім того, у Хмельницькій області й далі зберігається найвищий в Україні рівень госпіталізації (він не повинен перевищувати 60 на сто тисяч населення). Нині цей показник сягнув позначки 129,4. Впродовж останніх днів рівень госпіталізації трішки зменшився, адже 3 квітня він становив 132,6 на сто тисяч населення.

Відтак, нагадаємо, що повідомлення деяких видань про переведення обласною комісією з ТЕБ і НС Хмельниччини у «червону» зону не відповідає дійсності. Адже, згідно з постановою Кабміну, у неї немає таких повноважень. Питання запровадження «червоних» зон перебуває у компетенції державної комісії з ТЕБ і НС.

Оновлено 7 квітня о 20:17. З 00:00 9 квітня на території Хмельницької області вже офіційно діятиме «червона» зона. Таке рішення 7 квітня прийняли члени державної комісії з ТЕБ і НС через погіршення епідеміологічної ситуації на теренах краю.

У понеділок, 5 квітня, обласна комісія вже прийняла низку заборон, наближених до «червоного» рівня.

Отож, серед обмежень прийнятих обласною комісією є такі:

  • заборонено перебувати у громадських будинках, спорудах і транспорті та на територіях загального користування без вдягнених засобів індивідуального захисту, які повністю закривають ніс і рот;
  • заборонено роботу усіх закладів освіти, крім дитсадків і 1-4 класів шкіл;
  • заборонено роботу непродовольчих ринків;
  • заборонено здійснювати регулярні перевезення пасажирів автомобільним і залізничним транспортом у межах області, крім транзитних перевезень та перевезень: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування дітей віком до 14 років, службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них лабораторно підтвердженого негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня поїздки;
  • закладам громадського харчування заборонено приймати відвідувачів — вони можуть лише займатися доставкою їжі або приймати замовлення клієнтів на винос;
  • заборонено проведення всіх видів масових заходів, крім спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану, та командних матчів ігрових видів спорту професійних клубів, але без присутності глядачів;
  • закладам охорони здоров’я заборонено проводити госпіталізацію пацієнтів, крім надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульманологічними захворюваннями, паліативної меддопомоги у стаціонарних умовах, а також — проведення термінових і невідкладних заходів з госпіталізації, якщо їх відтермінування становить загрозу життю або здоров’ю людини;
  • заборонено приймати відвідувачів спортивним залам і фітнес-клубам;
  • заборонено приймати відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення та торгово-розважальним центрам, крім таких винятків: якщо у них не менше 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин (обмеження покупців до іншого асортименту таких закладів не буде передбачено), а також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, а перукарні й салони краси — лише за попереднім записом;
  • заборонена робота будь-яких розважальних закладів;
  • закладам культури заборонено приймати відвідувачів — винятком з правила є історико-культурні заповідники.

До теми: Коронавірус на Хмельниччині: статистика станом на 6 квітня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую