ye-logo.v1.2

Нові обмеження у Хмельницькому: як працюватиме транспорт, ринки та школи

Суспільство 8694
Діятимуть карантинні обмеження на території міста та об
Діятимуть карантинні обмеження на території міста та об'єднаної громади з 8 квітня. Фото: з архіву

Вони почнуть діяти з 8 квітня.

Сьогодні, 6 квітня, у Хмельницькому міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій визначилася з додатковими карантинними обмеженнями. Діятимуть вони на території міста та об’єднаної громади з 8 квітня. Як повідомив сьогодні під час брифінгу міський голова Олександр Симчишин, рекомендовані обмеження, прийняті напередодні обласною комісією з ТЕБ та НС, взяли до виконання з деякими доповненнями.

Непродовольчі ринки

Зокрема міський голова дав роз’яснення, як працюватимуть в місті непродовольчі ринки. Він зазначив, що міська комісія з ТЕБ та НС зобов’язала керівників непродовольчих ринків забезпечити доступ підприємців до робочих місць, а продаж товарів на ринках дозволяється лише шляхом адресної доставки замовлень, відправки онлайн-замовлень та роботи на виніс.

«Постанова Кабінету міністрів це дозволяє усім суб’єктам господарювання навіть в «червоній» зоні», - зазначив Олександр Симчишин. І уточнив, що і на ринках, як власне і в супермаркетах дозволено приймати не більше 1 особи на 10 квадратних метрів.

Громадський транспорт

У протоколі обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прописана заборона на пасажирські перевезення в межах Хмельниччини. Як розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, влада громади з таким дорученням уже стикалась ще минулого року і цього разу діятиме за схожим сценарієм.

«Завтра, 7 квітня, транспорт працюватиме у звичному режимі, а з 8 квітня управління транспорту і зв’язку зобов'язане організувати транспортні перевезення на тролейбусних, міських та приміських маршрутах, які курсують в межах громади, у режимі спеціальних перевезень. Тобто, у місті Хмельницькому та населених пунктах, що входять до громади, транспорт буде функціонувати. Це тролейбуси, автобуси, середній і малогабаритний транспорт, приміські маршрути в межах громади», - зазначив Олександр Сергійович. За його словами, під час перевезень усі пасажири та водії мають бути одягнені у засоби індивідуального захисту. Заповненість траспортних засобів – в межах кількості сидячих місць, які передбачені технічною документацією. Спеціальні перевезення здійснюватимуть щоденно. Для проїзду у транспорті ніяких спецпосвідчень не потрібно.

Новація стосуватиметься пільгових перевезень. Адже, за словами міського голови, спеціальні перевезення не передбачають перевезення пільгових категорій. Але у громаді скористатись пільгою (безкоштовних проїздом) таки буде можна, але лише з 10.00 до 16.00. В інший час громадянин, який має пільги, змушений буде платити.

Освіта

До кінця цього тижня учні 1-4 класів шкіл Хмельницької територіальної громади будуть навчатися в звичному режимі. Як розповів Олександр Симчишин, станом на сьогодні, 6 квітня, сім класів з усіх навчальних закладів громади пішли на дистанційне навчання у зв’язку з тим, що захворіли діти. Загалом динаміка захворюваності хмельницьких педагогів, техпрацівників та учнів залишається стабільною.

«Батьки, які бояться наражати своїх дітей на небезпеку, можуть написати заяву на ім’я директора школи і перевести дитину на іншу форму навчання та не вести її до школи. Пропуски у дитсадочках відпрацьовувати не треба. Зараз у нас відвідуваність дитячих садків на рівні 50%. Дитсадки навіть в умовах можливої «червоної» зони в Хмельницькому поки працювати будуть», - зазначив він. Як буде відбуватися навчальний процес у школярів молодших класів з наступного понеділка – буде залежати від ситуації. За словами Олександра Сергійовича, цілком можливо, що з наступного тижня на території громади все ж доведеться 1-4 класам перейти на дистанційну форму навчання.

Нагадаємо, учні 5-11 класів наразі передувають на дистанційному навчанні.

Повний перелік додаткових карантинних заходів, які будуть діяти на території Хмельницької громади з 8 квітня:

- Керівникам непродовольчих ринків забезпечити доступ підприємців до робочих місць для здійснення адресної доставки замовлень, відправки онлайн-замовлень та на виніс.

- Суб’єктам господарювання, розташованих на непродовольчих ринках здійснювати діяльність шляхом застосування адресної доставки замовлень, відправки онлайн-замовлень та на виніс.

- Заборонити суб’єктам господарювання, яким дозволено продовжувати діяльність в умовах обмежень, приймання відвідувачів з розрахунку більше однієї особи на 10 кв. метрів загальної площі.

- Управлінню транспорту та зв’язку організувати з 08 квітня 2021 року спеціальні перевезення на тролейбусних та міських/приміських автобусних маршрутах загального користування (які курсують в межах Хмельницької міської територіальної громади), за умови наявності під час таких перевезень у пасажирів засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно та з дотриманням відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, в межах кількості місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

- Перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів, забезпечити на період дії установленого на території Хмельницької міської територіальної громади карантину:

1) пільгові перевезення пенсіонерів за віком, в робочі дні - починаючи з 10:00 год. до 16:00 год., у вихідні та святкові дні - без часових обмежень;
2) спеціальні перевезення здійснювати щоденно, транспортні засоби (тролейбус/автобус) обладнати табличками «Спеціальні перевезення».

- Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям максимально перейти на дистанційну форму роботи, окрім підприємств критичної інфраструктури.

- Обмежити на території Хмельницької міської територіальної громади прийом громадян структурними підрозділами, виконавчими органами та комунальними підприємствами міської ради, крім надання невідкладних послуг населенню.

Термін дії вказаних обмежень - від 8 до 18 квітня 2021 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую