ye-logo.v1.2

Комунальному підприємству нарахували 54 мільйони гривень збитків через забруднення водойми на Озерній

Суспільство 4987
Підприємство забруднювало озеро у мікрорайоні Озерна
Підприємство забруднювало озеро у мікрорайоні Озерна. Фото: ілюстративне з архіву

Матеріали справи направили до поліції.

За забруднення поверхневих вод хмельницькому комунальному підприємству «Спецкомунтранс» нарахували збитки. Про це зазначають у пресслужбі Державної екологічної інспекції області.

«У лютому цього року екоінспекція провела  перевірку ХКП «Спецкомунтранс» у відповідь на звернення жителя міста Хмельницького щодо факту забруднення озера в мікрорайоні Озерна. У ході перевірки встановили, що підприємство не належним чином здійснює заходи щодо попередження забруднення поверхневих вод під час експлуатації полігону твердих побутових відходів», - кажуть в екоінспекції.

Екологи додають, що з третього фільтраційного земляного басейну потрапляє фільтрат у струмок (ліва притока річки Південний Буг), який протікає в місті Хмельницькому (мікрорайони Отрадне, Дивокрай) та впадає у водойму в мікрорайоні Озерна. Це все призвело до забруднення поверхневих вод водних об’єктів.

«Крім того, в березні минулого року інспекція також встановила факт витікання стічних вод (фільтрату) за межі полігону та стік його по рельєфу. Тоді після досліджень виявили значне перевищення хімічного споживання кисню, завислих речовин, хлорид-іонів. Також, у відібраних пробах води були важкі метали такі як – мідь, цинк, нікель, свинець, марганець та хром, що беззаперечно свідчить про забруднення водойми», - додають екологи.

Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих вод фільтратом полігону твердих побутових відходів в місті Хмельницькому, що експлуатується комунальним підприємством «Спецкомунтранс» склав 54 мільйони 607 тисяч 679 гривень. Матеріали справи направили до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Читайте також: На Новоушиччині незаконно зрубали понад сотню дерев

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую