ye-logo.v1.2

Бійця, який зник безвісти під час Другої світової, перепоховали у рідному селі на Хмельниччині

Суспільство 4019
80 років боєць вважався зниклим безвісти
80 років боєць вважався зниклим безвісти. Фото: зі сторінки Союзу пошукових загонів України у фейсбуці

Євгена Животовича поховали поруч з мамою, яка так і не дочекалася сина з війни.

Учора, 6 травня, в селі Гнатівці, що у Хмельницькому районі, перепоховали бійця Євгена Животовича, який загинув у роки Другої світової війни.

Він пішов воювати в 1941-му і з того ж року вважався зниклим безвісти. Останки молодшого лейтенанта знайшли пошуківці неподалік нинішнього Санкт-Петербургу (Росія) та передали в Україну. Вже від кордону представники Союзу пошукових загонів України привезли останки військового від кордону до рідного села.

Як розповіла сайту «Є» староста села Гнатівці Оксана Євсюкова, таке перепоховання у селі відбувалося вперше, хоч зниклими безвісти у Другій світовій війні вважалися не мало сільчан. Бійця відспівав місцевий священник. Ховали його з військовими почестями на сільському кладовищі.

Бійця ховали з військовими почестями. Фото: зі сторінки Гнатовецької ЗОШ І-ІІ ступенів у фейсбуці

Віддати шану Євгену Животовичу прийшли чимало мешканців села.

«Його поховали поруч з мамою, яка так і не дочекалася сина з війни, - каже Оксана Євсюкова. – Лише через 80 років після загибелі він знайшов спочинок на рідній землі. З близьких родичів у Євгена Животовича залишився племінник, який також приїхав на перепоховання до Гнатівців з Дніпра».

Як з’ясували пошуківці, Євген Животович загинув 8 грудня 1941 року на Пулковських висотах під тодішнім Ленінградом. Там пошуковий загін знайшов останки роти бійців, котрі вважалися зниклими безвісти з грудня 1941 року. Серед них були і останки та особисті речі Євгена Животовича. Зокрема і смертний медальйон, в якому збереглися дані про бійця з Гнатівців. На клаптику паперу значилося ім’я молодшого лейтенанта Євгена Животовича, дані про його місце проживання, а також прохання у разі його смерті повідомити про це батька...

Поруч з останками бійця пошуковці знайшли особисті речі та смертний медальйон Євгена Животовича. Фото: зі сторінки Гнатовецької ЗОШ І-ІІ ступенів у фейсбуці

Нагадаємо, наприкінці січня в селі Осташки Хмельницького району перепоховали бійця Віктора Зозулю, який двадцятилітнім зник безвісти. Його останки знайшли пошуківці на Житомирщині. З’ясувалося, що Віктор Зозуля загинув влітку 1941 року, майже 80 років тому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую