ye-logo.v1.2

Як у Хмельницькому розв’язати проблему з паркуванням авто: результати опитування

Суспільство 2005
97 відсотків респондентів вважає, що у центральній частині Хмельницького є проблема з паркуванням автомобілів
97 відсотків респондентів вважає, що у центральній частині Хмельницького є проблема з паркуванням автомобілів. Фото: ілюстративне freepik.com

Свою думку висловили понад дві тисячі жителів громади.

Сьогодні, 30 березня, заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук опублікував результати опитування, яке стосується проблеми паркування авто. Його кулька тижнів тому оголосило міське управління транспорту та зв’язку. Отримані результати мають лягти у стратегію розв’язання проблеми паркування.

Як зазначив Микола Ваврищук, участь у цьому опитування взяли 2 тисячі 266 хмельничан. Більшість з них вважає, що в обласному центрі дійсно є проблема з паркуванням авто. Також багато респондентів підтримує ідеї створення інспекції з паркування та запровадження платних стоянок у деяких частинах міста.

«Отримали й майже 700 відгуків з пропозиціями. Далі — аналіз пропозицій і врахування їх у стратегії роботи по паркуванню у Хмельницькому», — написав у фейсбуці Микола Ваврищук.

Детальніше про результати опитування

Отож, 97 відсотків респондентів вважає, що у центральній частині Хмельницького є проблема з паркуванням автомобілів. Причинами такої ситуації учасники опитування вважають: недостатню кількість місць для паркування (1 тисяча 794 голоси), порушення правил паркування водіями (1 тисяча 40 голосів), відсутність контролю з боку поліції (931 голос), занадто велику кількість автомобілів (680 голосів), технічний стан місць для паркування (341 голос) та безкоштовне паркування (278 голосів). Лише троє учасників опитування, що такої проблеми у місті взагалі не має.

А у віддалених від центру мікрорайонна, зокрема у дворах і на прибудинкових територіях, на проблему з паркуванням вказує 81,9 відсотка респондентів. Натомість 12,3 відсотка вважає, що її немає, а решта — ніколи не це не звертали увагу.

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

У Хмельницькому майбутній початок роботи інспекції з паркування, працівники якої будуть притягувати порушників до адміністративної відповідальності, підтримує 35,5 відсотка респондентів, 25 відсотків — не впевнені, що це покращить ситуацію, 21,4 відсотка — вважають, що її потрібно вже починати, а 12,3 відсотка — ні.

Однак більшість учасників опитування вказали, що у необхідно евакуювати автомобілі, які грубо порушують правила паркування. Наприклад, стоять на пішохідних переходах і зеленних зонах. Таку думку висловили 71,9 відсотка респондентів. Натомість 14,6 відсотка вважають, що таких водіїв потрібно лише притягувати до адміністративної відповідальності, а 11,6 відсотка — лише притягувати до відповідальності. Будівництво в місті багаторівневих паркінгів підтримує 98,6 відсотка учасників опитування.

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Щодо платних паркінгів, то їх запровадження у центральній частині міста підтримує загалом 73,1 відсотка респондентів, а проти висловилося — 28,3 відсотка. За платні паркінги біля ринків за проголосували 56,8 відсотка учасників опитування, а проти — 38,3 відсотка.

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Інфографіка: з фейсбуку Миколи Ваврищука

Нагадаємо, це онлайн-опитування стартувало 16 березня. Тоді кореспондентам сайту «Є» Микола Ваврищук розповів, що у місті вже напрацювали низку заходів для розв’язання проблеми з паркуванням автомобілів. Але остаточну стратегію мають презентувати після опрацювання результатів опитування жителів громади.

Також заступник міського голови зазначив, що інспекція з паркування у місті має запрацювати орієнтовно всередині квітня.

Читайте також: Будівництво нової школи у Хмельницькому: її проєкт обиратимуть на Всеукраїнському конкурсі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую