ye-logo.v1.2

Скільки хмельничани платитимуть за сміття: нові тарифи

Суспільство 8004
В середньому тарифи на сміття для хмельничан зростуть на вісім гривень
В середньому тарифи на сміття для хмельничан зростуть на вісім гривень. Фото: ілюстративне автора

Через законодавчі вимоги абонплату для деяких споживачів відокремили від тарифу.

З середини червня у Хмельницькому діятимуть нові тарифи на поводження з побутовими відходами. В середньому для побутових споживачів комунального підприємства «Спецкомунтранс» вони зростуть на вісім гривень. Крім того, для виконання вимог чинного законодавства для деяких категорій клієнтів окремо нараховуватимуть абонплату, яка раніше входила у тариф. Таке рішення виконавчий комітет Хмельницької міської ради прийняв вчора, 27 травня.

Рішення виконкому про запровадження нових тарифів на сміття набуде чинності через 15 днів з дати його опублікування. Тобто це має статися в середині червня.

Отож, нова вартість вивезення сміття у багатоквартирних будинків буде такою:

  • для споживачів послуг за індивідуальними договорами у будинках з діючим сміттєпроводом і споживачів, які самостійно утримують контейнери та контейнерні майданчики — 23 гривні 74 копійки на одну людину за місяць (поки що тариф становить 16 гривень 51 копійку);
  • для споживачів послуг у будинках з діючим сміттєпроводом і споживачів, які самостійно утримують контейнери та контейнерні майданчики, крім споживачів послуг за індивідуальними договорами — 24 гривні 48 копійок на одну людину за місяць (поки що тариф становить 16 гривень 51 копійку);
  • споживачів послуг за індивідуальними договорами, які користуються контейнерами на контейнерних майданчиках у місцях загального користування — 28 гривень 28 копійок на одну людину за місяць (поки що тариф становить 20 гривень 14 копійок);
  • для споживачів послуг, які користуються контейнерами на контейнерних майданчиках у місцях загального користування, крім споживачів послуг за індивідуальними договорами — 29 гривень 16 копійок на одну людину за місяць (поки що тариф становить 20 гривень 14 копійок).

Натомість у будинках приватного сектору з присадибною ділянкою нова вартість вивезення сміття буде такою:

  • для споживачів послуг, які самостійно утримують контейнери та контейнерні майданчики — 27 гривень 27 копійок на одну людину за місяць (поки що тариф становить 18 гривень 29 копійок);
  • для споживачів послуг, які користуються контейнерами на контейнерних майданчиках у місцях загального користування — 32 гривні 61 копійку на одну людину за місяць (поки що тариф становить 22 гривні 43 копійки).

Кому та чому нараховуватимуть абонплату?

Нові тарифи також передбачають запровадження для споживачів послуг за індивідуальними договорами у багатоквартирних будинках плати за абонентське обслуговування. Вона становитиме 4 гривні 16 копійок на місяць. Однак її нараховуватимуть загалом на квартиру, а не на кожного її жителя. Про це сайту «Є» розповів директор КП «Спецкомунтранс» Олександр Зімін.

«Ця абонплата була завжди й входила у попередні тарифи. Нині ж чинне законодавство вимагає відокремити абонплату від тарифу, — пояснює Олександр Леонідович. — Наприклад, якщо у квартирі будинку з діючим сміттєпроводом живе п’ять людей, для кожного з них тариф за індивідуальним договором становитиме 23 гривні 74 копійки. Також окремо їх квартира має загалом сплатити загалом 4 гривні 16 копійок. Тобто ця абонплата не залежить від кількості мешканців».

Чому зросли тарифи?

За словами Олександра Зміна, фактично тариф на поводження з побутовими відходами складається з двох частин: вивезення сміття та його захоронення. Вартість першої складової переглядалася у 2019 році, а другої — у 2015-му.

«Левова частка нинішнього зростання тарифів припадає саме на захоронення сміття. Отримані кошти передбачені на благоустрій полігону твердих побутових відходів, зарплатню для працівників, ремонт техніки, пальне та екологічний податок. Його ми сплачуємо щокварталу», — розповів директор КП «Спецкомунтранс».

До теми: Скільки коштуватиме проїзд у тролейбусах і маршрутках Хмельницького з червня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую