ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Скільки коштуватиме проїзд у тролейбусах і маршрутках Хмельницького з червня

Суспільство 8791
За словами Сергія Шепурева, через падіння доходів перевізників зменшилася кількість громадського транспорту
За словами Сергія Шепурева, через падіння доходів перевізників зменшилася кількість громадського транспорту. Фото: автора

Власники електронних квитків у тролейбусах зможуть їздити дешевше.

Сьогодні, 27 травня, виконавчий комітет Хмельницької міської ради затвердив нові тарифи на проїзд у громадському транспорті. Нові ціни почнуть діяти з 1 червня. Як наслідок, вартість поїздки у тролейбусах зросла на 2 гривні 50 копійок при готівковому розрахунку, а в автобусах, зокрема маршрутках, — на три гривні.

Отож, з 1 червня діятиме така вартість проїзду у громадському транспорті:

  • в тролейбусах при готівковому розрахунку — 6 гривень за поїздку (поки що вона становить 3 гривні 50 копійок);
  • в тролейбусах для власників електронних квитків — 5 гривень за поїздку (поки що вона становить 3 гривні 50 копійок);
  • в автобусах при готівковому розрахунку — 8 гривень за поїздку (поки що вона становить 5 гривень, а після 20-ї години — 6 гривень).

Також з 1 червня діятиме нова вартість проїзних квитків для тролейбусів (не електронних, які треба поповнювати):

  • місячний проїзний квиток — 215 гривень;
  • місячний проїзний квиток для учнів — 85 гривень;
  • місячний проїзний квиток для студентів — 110 гривень;
  • місячний проїзний квиток для організацій — 300 гривень;
  • квартальний проїзний квиток — 870 гривень.

Фактично таке рішення виконавчого комітету дещо відрізняється від його раніше оприлюдненого проєкту. Найперше була внесена пропозиція запровадити нові тарифи на проїзд у громадському транспорті не з дати прийняття рішення, а з 1 червня.

Торкнулися зміни й вартості проїзду. Наприклад, у проєкті рішення пропонувалося, що вартість поїздок у тролейбусах має зрости до 5 гривень 50 копійок. Проте в остаточному рішенні — до 6 гривень. Однак власники електронних квитків платитимуть менше, тобто 5 гривень.

Також раніше передбачалося, що власники електронних квитків платитимуть менше за поїздки у маршрутках. Проте цей пункт члени виконкому виключили зі свого рішення. До нього вони мають повернутися, коли громадський автотранспорт обладнають валідаторами.

Чому вирішено підвищити вартість проїзду у громадському транспорті Хмельницького?

Про причини запровадження нової вартості проїзду сайту «Є» розповів виконувач обов’язків начальника міського управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев. За його словами, нинішні карантинні обмеження передбачають, що кількість пасажирі у громадському транспорті має відповідати кількості пасажирів. Така вимога, яка вже дія понад рік, суттєво вплинула на пасажиропотік, а відповідно — на дохід перевізників.

«Внаслідок цього перевізники перебувають на грані збитковості. Також через зменшення доходів за період пандемії багато водіїв покинули свою роботу. Тому на маршрутах кількість громадського транспорту зменшилася на 120 одиниць», — пояснив Сергій Шепурев.

Також він додав, що у місті триває робота над обладнанням валідаторами маршруток і великогабаритних автобусів.

Нагадаємо, з 1 липня за проїзд у хмельницьких тролейбусах не можна буде заплатити готівкою. У місті почне діяти виключно безготівковий розрахунок. Найперше йдеться про електронні квитки. Однак гості міста, які їх не мають, зможуть придбати одноразовий квитковий з QR-кодом, який буде зчитувати валідатор. Вони вже є у продажі в терміналах City 24 та iBox. Крім того, у продажу все ще залишаться нинішні проїзні квитки для школярів та дорослих.

Читайте також: У хмельницьких дитсадках прийматимуть півторарічних дітей

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую