ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На півночі Хмельниччини виявили галявину рідкісних орхідей

Суспільство 2790
Це одна з найбільших наразі популяція цих рідкісних квітів на території Національного природного парку
Це одна з найбільших наразі популяція цих рідкісних квітів на території Національного природного парку. Фото: з фейсбук-сторінки НПП «Мале Полісся»

Ці квіти мають цікаву назву – пальчатокорінники або ж, як їх по-іншому ще називають, зозульки.

У лісах, розташованих на території Національного природного парку «Мале Полісся», почали квітнути орхідеї. Як розповідають природоохоронці, працівники парку цього року провели вже кілька експедицій та виявили досі невідомі насадження рослин з родини Орхідних (Orchidaceae).

Ці вишукані рідкісні квіти мають цікаву назву – пальчатокорінники або ж, як їх по-іншому ще називають, – зозульки. До речі, рід зозульок налічує 115 видів. Серед них декілька видів зростають і в Україні.

Як зазначають природоохоронці, під час одного з таких виїздів, при обстеженні лісових масивів вздовж річки Гнилий ріг вони виявили одну з найбільших наразі популяцію зозульок на території Національного природного парку.

Ці вишукані рідкісні квіти мають цікаву назву – пальчатокорінники або ж як їх по-іншому ще називають – зозульки

Усі місця, де зростають червонокнижні пальчатокорінники, а цього року виявили вже 7 таких місць, природоохоронці фіксують точками GPS та наносять на відповідну карту парку.

Додамо, що всього на території Національного природного парку «Мале Полісся» зростає 7 видів лісових, болотних та лучних орхідей. Аби популяція цих рідкісних рослин не зникла, працівники відділу науки, відділу державної охорони природно-заповідного фонду та державної лісової охорони парку регулярно проводять моніторинг їх стану та здійснюють комплекс всіх необхідних природоохоронних заходів.

Усі місця, де зростають червонокнижні пальчатокорінники, природоохоронці фіксують точками GPS та наносять на відповідну карту парку

Природоохоронці також нагадують, що усі ці рослини занесені до Червоної книги України. Тож їх несанкціоноване збирання та порушення умов місцезростань карається законом і тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Читайте також: Горить і не згорає: в Подільських Товтрах розквітла унікальна рослина

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую