ye-logo.v1.2

Карантин продовжили: які обмеження діятимуть у «зеленій» зоні

Суспільство 2978
Урядовці продовжили карантин до кінця літа
Урядовці продовжили карантин до кінця літа. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Попри пом’якшення карантину, українців надалі повинні дотримуватися деяких заборон.

Від сьогодні, 17 червня, на всій території України офіційно встановлено «зелений» рівень епідеміологічної небезпеки. Таке рішення урядовці прийняли напередодні. Відповідно вони послабили деякі обмеження. Втім, надалі залишили вимоги дотримуватися «маскового» режиму та здійснювати пасажирські перевезення в межах «сидячих» місць. Крім того, члени Кабміну вчергове продовжили дію карантину. Цього разу — до 31 серпня.

Для уникнення плутанини спершу зробимо коротке уточнення. Дійсно всі області України ще з 9 червня почали відповідати «зеленій» зоні. Проте до цього часу діяли обмеження «жовтої». Так сталося через те, що у попередній постанові Кабміну не були прописані нові правила. Тому «зелений» рівень епідеміологічної небезпеки з передбаченими для нього заборонами встановлено саме з 17 червня. Про це свідчить, прийнята напередодні урядова постанова.

Які обмеження запровадили для «зеленої» зони?

Масковий режим і перебування на вулицях. Найперше надалі залишається діяти заборона на перебування у громадських будинках і транспорті без вдягнених засобів індивідуального захисту. Вони повинні повністю закривати ніс та рот. Не можна перебувати на вулицях без документів, які посвідчують особу. Також заборонено самовільно залишати місця самоізоляції та обсервації.

Громадський транспорт. Не пом’якшили урядовці й обмеження для всіх видів громадського транспорту. Кількість людей у ньому має відповідати кількості місць, передбачених для сидіння. Тому водія чи перевізника надалі можуть оштрафувати за порушення цієї заборони.

Масові заходи. У «зеленій» зоні не діє обмеження щодо відведення певної площі для перебування кожного з відвідувачів усіх видів масових заходах. Натомість під час їх проведення, зокрема у закладах громадського харчування та нічних клубах, люди мають перебувати у вдягнених захисних масках або респіраторах.

Така вимога не застосовується у двох випадках. По-перше, якщо усі учасники та організатори мають негативний тест на COVID-19, який поведений не більш як за 72 години до проведення заходу. По-друге, якщо вони мають документи, які підтверджують отримання повного курсу вакцинації від коронавірусу.

Торгівля та сфера надання послуг. Наприклад, у магазинах надалі має зберігатися півтораметрова відстань між покупцями й нанесено відповідне маркування. Працівники усіх суб’єктів господарювання повинні обслуговувати клієнтів у вдягнених засобах індивідуального захисту. Крім того, має бути забезпечено їх централізований збір в окремі урни.

Медицина, культура, спорт та освіта. Як і в «жовтій» зоні у «зеленній» відсутня заборона на проведення планової госпіталізації пацієнтів. Для закладів культури, спортзалів, фітнес-центрів і басейнів не передбачені обмеження щодо кількості відвідувачів. Також у постанові відсутні будь-які обмеження, які стосуються роботи закладів освіти.

Перетин кордону. Виключно на час дії «зеленої» зони українці не зобов’язані після перетину державного кордону йти на самоізоляцію та встановлювати мобільний застосунок «Дій вдома».

За яких умов посилять карантин?

Посилення таких карантинних обмежень станеться у випадку переходу України у «жовту» зону. Для цього на всій території країни впродовж трьох днів поспіль має бути зафіксована одна з таких ознак:

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів становить більш як 75 осіб;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 перевищує чотири відсотки;
  • кількість тестувань методом ПЛР і на визначення антигена коронавірусу впродовж останніх семи днів на 100 тисяч населення нижчий за 300 тестувань;
  • наявність підстав для встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території хоча б однієї області.

«Жовтий» рівень встановлюється одночасно у всіх регіонах країни рішенням державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Ініціює його міністр охорони здоров’я. Рішення про запровадження «жовтої» зони набуває чинності не раніше, ніж через два дні з дати його оприлюднення. У разі відсутності впродовж семи днів поспіль ознак для встановлення «жовтого» рівня, державна комісія запроваджує «зелений», — зазначено у постанові Кабміну від 16 червня.

Нагадаємо, востаннє члени Кабміну продовжували карантин до 30 червня. Тепер же він діятиме до кінця літа, тобто 31 серпня. Таке рішення як і пом’якшення обмежень нещодавно анонсував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: На Хмельниччині з'явиться третій центр вакцинації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую