ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Карантин продовжать: які обмеження для «зеленої» зони хочуть прийняти урядовці

Суспільство 1922
За словами Віктора Ляшка, українці надалі мають дотримуватися «маскового» режиму в громадських будівлях і транспорті
За словами Віктора Ляшка, українці надалі мають дотримуватися «маскового» режиму в громадських будівлях і транспорті. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Передбачено, що вони будуть м’якшими за нинішні.

Україна опинилася в «зеленій» зоні карантину, що означає майбутнє послаблення обмежень. Попри це уряд не скасовуватиме карантин. Навпаки є плани продовжити його дію. Про це сьогодні, 9 червня, на засіданні Кабміну заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Також він розповів, що ж для українців означатиме запровадження «зеленої» зони.

За його словами, нинішня ситуація з коронавірусом дає зрозуміти, що Україна відповідає показникам «зеленої» зони. Проте Міністерство охорони здоров’я запропонувало уряду продовжити карантин до кінця літа. Як наслідок, надалі діятимуть основні обмеження. Найперше йдеться про «масковий» режим у громадських будівлях і транспорті.

«Коронавірус ще не подолано, тому й пропонуємо продовжити дію карантину. Жодна з європейських країн, у яких покращилася ситуація зі захворюваністю та вакцинацією, повністю не скасувала протиепідемічні заходи», — пояснив Віктор Ляшко.

Він зазначив, що нинішні карантинні обмеження все ж заплановано послабити. Йдеться виключно про «зелену» зону. Таким чином українці отримають більше можливостей для літнього відпочинку та роботи бізнесу. Зокрема, запропоновано скасувати обмеження щодо наповненості залів у закладах культури, дозволити повноцінну роботу спортзалів і спростити процес проходження державного кордону.

Такі плани мають розглянути на одному з наступних засідань уряду. Тому поки що повний перелік майбутніх правил для «зеленої» зони карантину ще не оприлюднений.

«Якщо ситуація буде погіршуватися, ми оперативно реагуватимемо. Тоді будемо вимушені знову вводити «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівні епідеміологічної небезпеки. Спалах в окремих областях або територіальних громадах матиме вплив на обмеження для всієї території України», — додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, станом на ранок 9 червня усі регіони України відповідають «зеленій» зоні карантину. На це вплинули зменшення рівня захворюваності та коефіцієнту виявлення випадків інфікування у поєднанні зі зростанням кількості проведених тестів на COVID-19.

Втім, в Україні надалі діють обмеження, передбаченні для «жовтого» рівня. Така ситуація залишатиметься до того часу, поки урядовці не приймуть правила життя у «зеленій» зоні.

Також нагадаємо, що днями Кабмін послабив деякі обмеження для «жовтої» зони. Найперше вони торкнулися закладів культури та громадського харчування, а також — проведення проведення масових заходів. Наприклад, відтепер усі кафе, ресторани та бари можуть працювати цілодобово. Урядовці дозволили проводити дискотеки та працювати розважальним закладам. Зокрема, нічним клубам.

Зазначимо, що востаннє члени Кабміну продовжували карантин наприкінці квітня. Тоді урядовці вирішили, що він діятиме до 30 червня.

Читайте також: Дитячі табори на Хмельниччині: які оздоровчі заклади прийматимуть дітей цього літа

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую