ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кишкова паличка у Південному Бузі: останні результати досліджень

Суспільство 2353
Оприлюднили результати лабораторних досліджень води з Південного Бугу
Оприлюднили результати лабораторних досліджень води з Південного Бугу. Фото: ілюстративне з архіву

Мікробне забруднення води на міському пляжі в Хмельницькому тепер відповідає нормам.

За останніми результатами лабораторних досліджень, вода на території міського пляжу у Хмельницькому відповідає санітарним вимогам. Індекс лактозопозитивних кишкових паличок в межах допустимих норм, на відміну від результатів попередніх досліджень, коли було зафіксовано їх перевищення.

«Результати, які нам сьогодні дала лабораторія, показують, що поверхнева вода на міському пляжі відповідає показникам безпеки. Патогенних збудників у водоймі не виявлено, хімічним нормативам поверхнева вода теж відповідає. Тому обмежень для купання немає», - розповів завідувач Хмельницького міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Рибак.

Воду перевіряють орієнтовно раз на десять днів. Однак все залежить від погодних умов: відбір води на дослідження після дощів може показати перевищене мікробне забруднення.

Водночас Олександр Рибак додає, високі температурні показники можуть провокувати розмноження лактозопозитивних кишкових паличок і від цього зеленіє вода. Однак це флора, а не патогенний організм, який викликає захворювання.

«Бували такі роки, коли від спеки зеленіла вода у Південному Бузі. Але навесні у річку запустили спеціальні водорості - хлорелу, які протистоять цим процесам і допомагають водоймі очиститись. Крім того, самоочищення водойми теж йде, адже температура вночі опускається і вода остигає», - говорить він.

Також, як повідомляють в Управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм, згідно протоколу санітарно-мікробіологічних досліджень, якість води з питного фонтанчика, розташованого на території пляжу, відповідає санітарно-епідеміологічним вимогам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую