ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кишкова паличка в Південному Бузі: чи можна купатися

Суспільство 3715
Воду перевіряють орієнтовно раз на десять днів
Воду перевіряють орієнтовно раз на десять днів. Фото: ілюстративне з архіву

За останніми результатами досліджень, мікробне забруднення води у річці не відповідало нормативам.

У водоймах трьох пляжів Хмельницької області виявили кишкові палички. Як повідомили в Центрі громадського здоров’я України, станом на 9-те липня за результатами лабораторних досліджень, якість води не відповідала встановленим нормам на міських пляжах Хмельницького, Старокостянтинова та Ізяслава. Всього під наглядом Міністерства охорони здоров’я перебуває 8 пляжів області. Відібрані проби показали, що у перерахованих водоймах був перевищений індекс лактозопозитивної кишкової палички.

Як розповіли сайту «Є» в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України, патогенних збудників у воді виявлено не було.

«Лактозопозитивна паличка опосередковано говорить про забруднення. Вона не є патогенним збудником хвороби. Тобто вона не несе ризиків, щоб захворіти. Невелике завищення у воді в Південному Бузі було швидше за все через те, що перед відбором проб ішли дощі. Цього понеділка (12 липня) ми повторно відібрали поверхневу воду на лабораторні дослідження, щоб знати чи наростає, чи зменшується фон. У п’ятницю будуть свіжі результати», - зазначив завідувач Хмельницького міськрайонного відділу Олександр Рибак.

За його словами, зафіксоване перевищення по одному з показників є невеликим і загрози здоров’ю не несе. Тож купатися на міському пляжі в Хмельницькому наразі можна. Також, як додає Олександр Рибак, випадків інфекційних захворювань, пов’язаних з купанням, по місту цього року не було зареєстровано.

Нагадаємо, навесні у Південний Буг вселили спеціальні водорості - хлорелу, яка блокує сині водорості й очищає воду.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую