ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Південний Буг вселяють спеціальні водорості, які очищують водойму

Суспільство 1531
Як зазначають в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм, вселяють корисні водорості у річку не вперше
Як зазначають в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм, вселяють корисні водорості у річку не вперше. Фото: khm.gov.ua

Вони мають покращити якість води.

У Хмельницькому, на річці Південний Буг, біля міського пляжу вселили у водойму пів сотні кілограмів корисних водоростей «хлорела». Для цього чекали теплої погоди, аби водорості прижилися та виконували функцію очищення. За інформацією сюжету ТРК «Місто» на покупку хлорели було витрачено майже 50 тисяч гривень. Придбали водорості на підприємстві з міста Бар, яке спеціалізується на вирощуванні водоростей.

Як каже Олександр Луков, начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм, ці водорості запобігають цвітінню синьо-зелених водоростей у водоймі, які є отруйними. А під час росту отруйні водорості споживають кисень, а хлорела – навпаки, споживає вуглець, і таким чином у водоймі більшає кисню. А це, в свою чергу, впливає на чистоту води. Також хлорела є гарною кормовою базою для коропа, товстолоба, білого амура та раків і покращує загальну екологічну ситуацію водойми.

Як зазначають в управлінні з питань екології та контролю за благоустроєм, вселяють корисні водорості у річку не вперше. Так робили і минуло річ. За результатами аналізів води, кажуть, такий експеримент був вдалим, вона прижилася у водоймі.

Юлія ДУЛІЧЕНКО.

Читайте також: Черепахи на Хмельниччині – екзотика чи аборигени: де живуть та що про них відомо

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую