ye-logo.v1.2

Вирок у справі Анатолія Нестерука, ймовірно, оголосять 30 червня

Суспільство 3409
Фото: Алеся Стоковская

Вирок кам’янецькому меру, ймовірно, оголосять 30 червня. Справа, яка тягнеться уже 9 місяців, підійшла до кінця?

15 червня до Дунаєвецького районного суду прибуло кілька десятків кам’янчан. Цього дня очікували якщо не ухвалення вироку в справі Анатолія Нестерука та Миколи Нечая, то бодай оголошення про те, що суд іде в нарадчу кімнату для прийняття рішення. Плекали надію прибулі й на те, що підсудні, доказів вини яких, за одностайною оцінкою захисту, не здобуто, опиняться на волі. Однак події повернули в інший бік. Ні підсудні, ні їх захисники, ні представники громади, яка не перестає підтримувати свого «народного мера», такого повороту не очікували. Слід пригадати виступи в дебатах на попередніх засіданнях, коли адвокати, підсудні заявляли про особливо скрупульозний та докладний розгляд  справи та всіх доданих до неї документів. Жодних реплік-заперечень з цього приводу з боку державного обвинувача та потерпілого тоді не було. Процес вийшов на фінішну пряму. Але…
«СЛІДСТВО БУЛО ПОВЕРХОВИМ»
15 червня замість надати останнє слово Миколі Нечаю і нарешті перейти до ухвалення вироку головуючий заявив, що потерпілий Геселєв подав клопотання про те, що вимагає провести дорозслідування, бо, на його думку, слідство було поверховим. Геселєв хотів би бачити на лаві підсудних, крім Анатолія Нестерука та Миколи Нечая, ще й третього – Валерія Андруховича, колишнього першого заступника міського голови. Мовляв, він вимагав гроші у нього та його компаньйона Костинського і ще й погрожував їм. Державне  обвинувачення, між тим, на попередніх засіданнях висловилося за відмову в порушенні кримінальної справи проти Андруховича. Захисник Анатолія Нестерука Лев Картушин на клопотання Геселєва заявив наступне: «На цій стадії процесу потерпілий узагалі не має права на жодні клопотання. Якщо суд заявить про дослідування справи, це буде ухилянням від винесення вироку». Такої ж думки був і захисник Нечая Андрій Капура. Однак головуючий Володимир Шклярук проголосив: «Суд постановив відновити судове слідство, він має на це право відповідно до закону». Длі головуючий вислухав вимоги Геселєва і почав допитувати Андруховича, хоч він уже був докладно допитаний раніше. Нічого нового ні Геселєв, ні Андрухович, чого б не прозвучало в залі суду на попередніх слуханнях, не  сказали. Здивувало присутніх лише те, що Геселєв укотре плутається з викладенням історій про «вимагання хабаря». Як відомо, спочатку він заявляв: лист про благодійну допомогу отримав із рук Нестерука в його кабінеті. Але, коли в суді з’ясувалося, що цього дня міський голова не міг вручити підприємцю листа, бо був у відрядженні за кордоном, то Геселєв почав говорити про зустріч з Андруховичем, який дав листа. 15 червня прозвучала нова редакція заяви: лист був за підписом Нестерука, а за підписом  Андруховича не було жодного листа. Тим часом, насправді лист підписав Валерій Андрухович, який у листопаді 2009 року виконував обов’язки міського голови на час його відрядження. Це підтвердив і сам звинувачений, який виступає в справі свідком. Ба, навіть він підписав два листи з проханням від влади: один на 50 тисяч гривень благодійної допомоги для участі міста в ЕКСПО-2010, другий – на 250 тисяч гривень – для  фінансової підтримки комунальних підприємств, які було перераховано. «Ніяких інших листів чи рахунків я їм не давав», – сказав Андрухович.
ПО НОВОМУ КОЛУ
У процесі допиту головуючий ще раз з’ясував, що рішення сесії про надання благодійної допомоги місту не було, бо таких рішень узагалі не практикує жоден орган влади, однак, у доданій до справи стенограмі сесійного засідання звучать виступи депутатів про 300 тисяч гривень, які підприємці висловили намір перерахувати для розвитку міста за прийняття сесією рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки. Іде обговорення про те, що ці гроші місту вкрай потрібні, та як діяти, якщо раптом їх не заплатять, які в депутатів є важелі впливу при невиконанні зобов’язань… Кошти, які перерахували з підприємства «Вест-2002» комунальним підприємствам Геселєв та Костинський, пішли до копійки на виплату зарплати та податки. До слова, після арешту міського голови Нестерука відбулася перевірка КРУ усієї фінансовогосподарської діяльності виконкому, перевірили й ті перерахування, які йшли від «Вест-2002», порушень не було виявлено. Міський голова просив допомоги у згаданих підприємців саме на зарплату, бо ж через кризу не було чим виплатити її комунальникам. Але Геселєв наполягав на тому, що Андрухович таки винен, а доручення «пресувати» бізнесменів йому давав Нестерук. «Нам погрожували і залякували, що відберуть землю, давали вказівки перераховувати кошти. Андрухович причетний до цього, він усе знав». Захисник Лев Картушин задав Андруховичу кілька запитань, які розмели всі звинувачення Геселєва. «Чи Ви могли давати вказівки Геселєву й Костинському? Вони ваші підлеглі?» 
– «Ні, я міг звертатися до них лише з проханням, що й робив». «Чи є якийсь нормативний акт, що забороняє органам влади просити допомогу для розвитку міста у бізнесу?» – «Ні, мені такий не відомий». «Чи були якісь заперечення з боку Геселєва та Костинського, коли вони отримали з Ваших рук лист про благодійну допомогу?» – «Не було, вони запевнили, що проплатять. Я жодного разу не чув їх відмови». «І як Ви сприймали таку їх поведінку?» – «Як згоду з їхнього боку, як їхню добровільну участь у розвитку міста».
Головуючий вирішив з’ясувати і те, чи одноосібно Анатолій Нестерук приймав рішення про розподіл коштів від Геселєва між комунальними підприємствами. «Це виключено, – заявив підсудний. – Питання обговорювалося на засіданнях фракцій, депутатських комісій, можна переглянути протоколи, із заступниками міського голови. Тоді й розписали ці кошти, яких очікували від Геселєва. Коли ж проплату почали затягувати, а деяким комунальним підприємствам ми віднайшли інші джерела для фінансування, тоді було внесено деякі зміни в розподіл недоплаченої суми».
«НІХТО НІКОГО НЕ КУПУЄ»
Усі ці роз’яснення в залі суду вже звучали й не раз. Відтак, захисник Нестерука Лев Картушин заявляє про затягування процесу, що дуже обурює головуючого Шклярука. Перед обідом останній приймає рішення зробити перерву до понеділка, 20 червня. Чи  буде він, цей понеділок, важким для Нестерука й Нечая, котрі вже 36 понеділків, тобто дев’ять місяців починають за гратами. Чи «ро дить» суд (з огляду на цей символічний дев’ятимісячний термін) вирок, якого так очікують не тільки підсудні, а й стотисячна громада?! Не можна тут не згадати й про гнів та обурення кам’янчан із приводу заяв  Геселєва та Костинського в суді про те, що родина Нестеруків підкуповує простих людей, щоб вони виходили на мітинги, їздили в суди та підтримували колишнього мера. «Це воля нашої громади, – пос тійно кажуть люди. – Про неї свідчить і те, що наші обранці, депутати міської ради, прислухавшись до думки кам’янчан, вже не раз одноголосно виявили підтримку Нестеруку та просили передати його й Миколу Нечая на поруки міської ради. Таку довіру може заслужити лише та людина, яка безкорисливо служила громаді. Не розуміють чи сумніваються в цьому ті, хто ніколи нічого доброго місту не зробив без вигоди для себе». Стривожені останніми подіями на суді громадяни міста питають: «Коли ж нарешті буде  відновлена справедливість щодо Анатолія Нестерука та Миколи Нечая?! А оскільки в Кам’янці очікують візиту Президента України, приуроченого до освячення собору Олександра Невського, то громада висловлює намір запитати про це в гаранта, до якого про долю Нестерука вже не раз зверталася.
ПРАКТИЧНО ФІНАЛ
21 червня суд продовжив відновлене слідство. Цього дня Євген Геселєв раптом відмовився від позову про відшкодування йому Нестеруком моральної шкоди на 1 мільйон гривень. Відбулися дебати, суддя надав право останнього слова Нестеруку і Нечаю, а після обіду  оголосив, що суд іде в нарадчу кімнату. Вирок кам’янецькому меру, ймовірно, буде оголошено 30 червня.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую