ye-logo.v1.2

На Хмельниччині заборонять ловити раків

Суспільство 2499
У раків триватиме період другої линьки
У раків триватиме період другої линьки. Фото: ілюстративне pixabay.com

Порушників штрафуватимуть, а ще доведеться заплатити компенсацію за кожен виловлений рак.

З першого серпня по 20 вересня на Хмельниччині буде встановлена заборона на лов раків у рибогосподарських водоймах. Це щорічні обмеженення, які запроваджують у зв'язку з другою линькою.

Як повідомляє Хмельницький рибоохоронний патруль, основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

«Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Наближення линьки можна помітити по матовому відтінку панцира. Крім того, він стає тонким і крихким. З великими труднощами рак витягує зі свого панцира клішні і кожну з ніжок. Буває, що вони обриваються. Однак, втрачені клішні, ніжки або вусики знову виростають, хоча і мають дещо інший вигляд. Цим і пояснюється те, що зустрічаються раки з нерівномірно розвиненими або потворними клешнями», - пояснюють рибоохоронці.

Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За їх вилов на порушника може чекати адміністративна відповідальність – штраф до 680 грн. Окрім того порушникам доведеться сплатити збитки за кожного виловленого рака. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр рака становить 25,50 гривень.

Читайте також: Фермер з Хмельниччини розповів про органічне землеробство, ринки як в Каліфорнії та пошук однодумців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую