ye-logo.v1.2

Злива у Хмельницькому: чому затоплює Озерну та як планують розв’язати проблему

Суспільство 5528
Підтоплена прибудинкова територія на вулиці Панаса Мирного
Підтоплена прибудинкова територія на вулиці Панаса Мирного. Фото: з фейсбуку Анни Временко

Василь Новачок розповів про необхідність збудувати систему ливнівок.

У Хмельницькому сильна злива, яка пройшла містом ввечері 17 серпня, знову підтопила низку вулиць. Сайт «Є» вже неодноразово торкався питання підтоплення різних частин обласного центру. Наприклад, вулиці Зарічанської або території речового ринку. Нині ж зосередимо увагу виключно на мікрорайоні Озерна. Саме його жителі вчергове говорять про серйозне підтоплення деяких прибудинкових територій і публікують у соцмережах фото та відео, які підтверджують наявність цієї проблеми. Насамперед йдеться про ділянку нової забудови на вулиці Панаса Мирного. За коментарем кореспонденти сайту «Є» звернулися до заступника Хмельницького міського голови Василя Новачка.

Василь Новачок переконаний, що підтоплення деяких прибудинкових територій у мікрорайоні Озерна — це поєднання кількох чинників. За його словами, у минулому забудовникам там хаотично роздавали земельні ділянки. Під час прийняття подібних рішень фактично не враховувалося питання інфраструктури. Як наслідок, спершу внизу зводився один будинок, вище — інший, а далі — ще кілька. Ускладнило ситуацією несумлінне виконання деякими забудовниками своїх обов’язків. Власне така ситуація спіткала прибудинкові на частині вулиці Панаса Мирного.

«Там прибудинкові території скидають дощові води одна на одну. В результаті затоплює людей, чий будинок побудований першим. Крім того, забудовник найнижчого багатоквартирного будинку не спорудив жодного дощеприймального колодязя чи якісь ливнівки. Тобто він спустив потоки води у нижчу точку, в якийсь рів», — пояснив Василь Пилипович.

Він каже, що єдиним способом розв’язати цю проблему є будівництво ливнівок. Коштом міського бюджету вже розроблено проєктну документацію. А ось її втілення у життя мають профінансувати забудовники.

За словами Василя Новачка, міська рада вже працює над залученням забудовників до реалізації цього проєкту. Наразі точної вартості будівництва системи ливнівок немає. Однак приблизно вона може становити десятки мільйонів гривень.

«Цей проєкт потрібно починати реалізовувати вже цього року. Найперше прокладати колектори на ділянках, де вже є сформована забудова. Однак він досить коштовний і його можна буде завершити через рік-два», — зазначив заступник міського голови.

Він додав, що подібні проблеми є у різних частинах Озерної. Проте найбільш критична ситуація саме на ділянці нової забудови на вулиці Панаса Мирного. Також є питання з відведенням води до місця, де має бути спроєктована вулиця Лісовогринівецька.

Нагадаємо, до цього ще потужніша злива пройшла Хмельницьким 4 серпня. Тоді вулиці міста затопило ще сильніше, а на деяких з них частково зняло асфальтне покриття. За словами Василя Новачка, тодішнє підтоплення вулиць не було пов’язане з роботою ливнівок. Вони спрацювали, але не мали куди скинути воду. Причиною стало підняття рівня води у Південному Бузі та подальше затоплення водовідних каналів. Саме у них стікають дощові води з ливнівок.

Читайте також: День міста за 1,4 мільйона: у Хмельницькому повторно шукають організатора свята

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую