ye-logo.v1.2

Із Героєм України Олександром Петраківським попрощаються на хмельницькому майдані

Суспільство 2705
Олександр Петраківський командував ротою 8-го окремого полку спеціального призначення
Олександр Петраківський командував ротою 8-го окремого полку спеціального призначення. Фото: з фейсбуку

Боєць помер після семи років боротьби за життя.

У четвер, 2 вересня, у Хмельницькому прощатимуться зі 33-річним підполковником Олександром Петраківським — командиром роти 8-го окремого полку спеціального призначення. Останню шану Герою України віддаватимуть об 11:00 на території-го 8 полку спецпризначення та о 12:00 на Майдані Незалежності. Про це повідомляють у пресслужбі Хмельницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Боєць помер 29 серпня цього року. Він сім років боровся за життя після важкого поранення. 20 липня 2014 року розвідувальна група під командуванням Олександра Петраківського забезпечувала прохід української військової техніки до Луганського аеропорту. Поблизу села Щастя вони потрапили у ворожу засідку. Під час бою Герой віддав кевларовий шолом своєму підлеглому, врятувавши йому життя. Однак сам отримав важке поранення в голову. Попри це він продовжував керувати групою і виносив поранених у безпечне місце.

Як зазначив його батько, воїн був до останнього при свідомості. Ситуація погіршилася, коли він потрапив у польовий шпиталь. Під час лікування Олександра Петраківського була допущена лікарська помилка, яку визнали у Міністерстві охорони здоров’я. Воїну ввели дуже велику дозу наркозу, через що у нього зупинилося серце, а трубку для дихання вставили у стравохід.

Далі була кома, десятки операцій, лікування не лише в Україні, а й Ізраїлі та США, й мужня, тривала боротьба Олександра Петраківського за власне життя. Однак, на жаль, 29 серпня його серце зупинилося.

У грудні 2014 року президент надав Олександру Петраківському почесне звання «Герой України», а у 2015-у воїн отримав звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

Співчуваємо рідним і близьким Олександра Петраківського.

Вічна пам'ять Герою!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую