ye-logo.v1.2

Ведмедів з приватного зоокутка у Хмельницькому перевезли до реабілітаційного центру в Сатанові

Суспільство 4213
Про те, щоб вилучити їх з неволі та невідповідних умов утримання, екозахисники зверталися до екоінспекції, а та, в свою чергу до суду
Про те, щоб вилучити їх з неволі та невідповідних умов утримання, екозахисники зверталися до екоінспекції, а та, в свою чергу до суду. Фото: скрін з відео

Наразі тварин обстежують.

Двох дорослих ведмедів та трьох ведмежат перевезли з приватного зоокутка в Хмельницькому до реабілітаційного центру для диких тварин «Парк хижаків Арден», що неподалік Сатанова. Про те, щоб вилучити їх з неволі та невідповідних умов утримання, екозахисники зверталися до екоінспекції, а та, в свою чергу до суду. Утім, не дочекавшись остаточної крапки у судових процесах, власник таки погодився передати клишоногих до реабілітаційного центру.

Наразі 9-річний самець та 6-річна самка, а також троє їхніх ведмежат уже в реабілітаційному центрі. Про це сайту «Є» розповів Володимир Бучко, директор з розвитку «Парку хижаків Арден».

«Тварини візуально в задовільному стані, - зазначає Володимир Бучко. – Ветеринари ще проводитимуть додаткові обстеження. Самка наразі ще годує ведмежат, які народилися в січні цього року. Тварини поки перебувають в адаптаційно-карантинному вольєрі. Тут вони проведуть місяць та звикатимуть до лісу, адже в своєму житті нічого, крім клітки не бачили».

Наразі в реабілітаційному центрі мешкає 24 ведмеді. Перших клишоногих перевезли сюди минулого року. Сюди потрапляють тварини, власники яких утримували в неволі й добровільно вирішили передати їх в умови, наближені до природних, або ж конфісковані екологами через суд через неналежне утримання.

Створений реабілітаційний центрі для хижих тварин на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Його площа – 32 гектари. Це нова сучасна модель, яка має стати на заміні типовим зоопаркам. За кожним з ведмедів тут особливий догляд. Оскільки сюди вони потрапляють з жахливих умов, то тварин тут лікують, стерилізують, за потреби оперують, ставлять чіпи, роблять щеплення… Тут, в лісі, є обладнані барлоги та водойми для купання.

Також тут обладнали міст-галерею, протяжністю у кілометр, який є наразі єдиним лісовим мостом в Україні. З нього можна спостерігати за життям тварин. Природоохоронці зазначають, що така конструкція у кронах дерев забезпечує мінімізацію антропогенного впливу на лісову екосистему і сприяє зручному огляду ландшафтів та диких тварин.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую