ye-logo.v1.2

«Жовта» зона та дистанційне навчання у Хмельницькому: що каже міська влада

Суспільство 12689
Рішення про переведення конкретних шкіл і дитсадків прийматимуть попередньо після 18-ї години 22 вересня
Рішення про переведення конкретних шкіл і дитсадків прийматимуть попередньо після 18-ї години 22 вересня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Роботу місцевого Центру вакцинації продовжили до 18-ї години, щоб вчителі змогли після уроків зробити щеплення від коронавірусу.

Завтра, 23 вересня, в усіх областях Україні почне діяти «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Одне з карантинних обмежень стосується навчальних закладів. Частину з них мають перевести на дистанційну форму освіти. Під це обмеження не підпадають заклади, у яких не менше 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення, негативний ПЛР-тест чи нещодавно одужали від коронавірусу. Яка ж ситуація у Хмельницькій громаді, кореспонденти сайту «Є» запитали у заступника міського голови Михайла Кривака.

За його словами, поки що немає конкретного переліку закладів, які 23 вересня можуть перейти на дистанційне навчання. Він пояснює це відсутністю точної статистики, у скількох з них досягнена норма у 80 відсотків вакцинованих. У кількох закладах громади вже щепили понад 80 відсотків педагогів. Наприклад, у хмельницькому навчально-виховному комплексі №31, школах сіл Богданівці, Давидківці та Пархомівці, що входять до складу громади. Крім того, багато освітніх закладів Хмельницького вже наблизилися до виконання цієї вимоги. Залишається, щоб кілька їх працівників зробили щеплення або донесли довідки. Тому до кінця дня ситуація може змінитися.

«Сьогодні, 22 вересня, роботу хмельницького Центру масової вакцинації продовжили до 18-ї години. Тому педагоги, які ще не встигли зробити щеплення, після уроків зможуть вакцинуватися», — пояснив Михайло Михайлович.

Він додає, що до цього відсотка зараховують і педагогів, які надали негативний ПЛР-тест. Він дійсний впродовж трьох днів. А також — тих, хто впродовж останніх шести місяців вже перехворів на коронавірус.

«Тобто ми продовжуємо збирати інформацію про вакцинованих освітян, довідки про хворобу та результати ПЛР-тестів. Лише після того будемо приймати рішення, які саме заклади тимчасово будуть переведені на дистанційне навчання. Ймовірно це рішення буде прийняте сьогодні після 18-ї години. Якщо якийсь зі закладів буде переведено на дистанційне навчання, його класні керівники повідомлять про це батьків», — розповів Михайло Кривак.

До теми: Центри вакцинації у Хмельницькій області: де та чим щеплюють від коронавірусу

Заступник міського голови переконаний, що запроваджувати подібні карантини вимоги у другій половині тижня — абсурдно. За його словами, державній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій варто було б дати освітянам час хоча б до понеділка. Це дало більше часу виправити ситуацію з недостатнім рівнем вакцинації. Крім того, це ускладнює питання з продуктами, які замовляли навчальні заклади.

«Однак рішення державної комісії та уряду потрібно виконувати. Ми раніше пропонували усім закладам освіти виїзди мобільних бригад, щоб працівники могли отримати щеплення на місці. Однак відгукнулося лише кілька з них», — зауважив Михайло Кривак.

Оновлено о 15:45. Дитсадки, 1-4 класи шкіл і заклади спеціальної освіти працюватимуть у звичному режимі, незалежно від кількості вакцинованих педагогів і зони карантину. Таке рішення сьогодні, 22 вересня, прийняли члени уряду.

Оновлено о 17:20. Не дивлячись на те, що від завтра в Україні починає діяти «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки і встановлюються певні вимоги до роботи освітніх закладів (для очного навчання необхідно, щоб 80 відсотків працівників мали хоча б одне щеплення, негативний ПЛР-тест чи довідку про одужання від коронавірусу), дистанційного навчання в закладах Хмельницької громади наразі не запроваджуватимуть. Про це сьогодні, 22 вересня, під час брифінгу офіційно заявили в Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради.

До теми: «Жовта» зона карантину в Хмельницькій області діятиме з 23 вересня: що це означає

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую