ye-logo.v1.2

Дитсадки та початкові класи на дистанційне навчання не підуть

Суспільство 3169
На решту закладів з недостатнім рівнем вакцинації з 23 вересня очікує дистанційна форма освіти
На решту закладів з недостатнім рівнем вакцинації з 23 вересня очікує дистанційна форма освіти. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Вони працюватимуть у звичному режимі не залежно від зони карантину та кількості вакцинованих працівників.

Сьогодні, 22 вересня, Кабмін прийняв чергові зміни до карантинних обмежень, які стосуються закладів освіти. Урядовці дозволили не переводити на дистанційне навчання дитсадки, 1-4 класи та заклади спеціальної освіти, навіть якщо у них недостатня кількість вакцинованих працівників.

З 23 вересня в усіх областях країни почне діяти «жовта» зона карантину. Тому на дистанційне навчання мають перевести частину закладів освіти. Раніше під це обмеження не підпадали лише заклади, у яких не менше 80 відсотків працівників мають хоча б одне щеплення, негативний ПЛР-тест чи довідку про одужання від коронавірусу. Наразі цей перелік вирішили розширити.

«Вважаємо за необхідне передбачити можливість відвідувати дитсадки, заклади спеціальної загальної середньої освіти та 1-4 класів шкіл не залежно від рівня епідеміологічної небезпеки. Їх вихованці потребують безпосереднього контакту з педагогами», — заявив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет.

Таку ініціативу підтримали члени уряду. Як підсумував прем’єр-міністр Денис Шмигаль, з 23 вересня на дистанційне навчання перейдуть заклади, вчителі яких не встигли вакцинуватися. Проте надалі у звичному режимі працюватимуть дитсадки, 1-4 класи шкіл і заклади спеціальної загальної середньої освіти.

Нагадаємо, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак розповів сайту «Є», поки що немає конкретного переліку закладів, які 23 вересня можуть перейти на дистанційне навчання. Він пояснює це відсутністю точної статистики, у скількох з них досягнена норма у 80 відсотків вакцинованих. Багато з них наблизилися до виконання цієї вимоги. Залишається, щоб кілька їх працівників зробили щеплення або донесли довідки. Тому до кінця дня ситуація може змінитися.

«Сьогодні, 22 вересня, роботу хмельницького Центру масової вакцинації продовжили до 18-ї години. Тому педагоги, які ще не встигли зробити щеплення, після уроків зможуть вакцинуватися, — пояснює Михайло Кривак. — Тобто ми продовжуємо збирати інформацію про вакцинованих освітян, довідки про хворобу та результати ПЛР-тестів. Лише після того будемо приймати рішення, які саме заклади тимчасово будуть переведені на дистанційне навчання. Ймовірно це рішення буде прийняте сьогодні після 18-ї години».

Оновлено о 17.20. Не дивлячись на те, що від завтра в Україні починає діяти «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки і встановлюються певні вимоги до роботи освітніх закладів (для очного навчання необхідно, щоб 80 відсотків працівників мали хоча б одне щеплення, негативний ПЛР-тест чи довідку про одужання від коронавірусу), дистанційного навчання в закладах Хмельницької громади наразі не запроваджуватимуть. Про це сьогодні, 22 вересня, під час брифінгу офіційно заявили в Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради.

До теми: «Жовта» зона карантину в Хмельницькій області діятиме з 23 вересня: що це означає

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую