ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Сертифікат якості»: Хмельницькому вручили Приз Європи

Суспільство 3152
Хмельницький має найвищу нагороду Ради Європи
Хмельницький має найвищу нагороду Ради Європи. Фото: автора

До цього таку нагороду отримували лише два міста України.

Сьогодні у Хмельницькому розпочалися триденні святкування 590-ої річниці писемної згадки про місто. Перший день присвятили церемонії отримання Призу Європи, яку провели на сцені біля кінотеатру Шевченка. Представники Ради Європи з Фінляндії, Польщі, Румунії, Німеччини, Литви, Італії зібралися у Хмельницькому, аби вручити нашому місту найвищу нагороду Ради Європи.

З 1955 року Приз Європи вручають містам за активне просування європейських цінностей, а ще називають «сертифікатом якості». За ці роки 82 міста отримали нагороду. Цього ж року Хмельницький став єдиним, кого відзначили в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

«Конкурсний комітет Ради Європи високо оцінив наші старання за останні роки. Бо за 5 років ми зібрали всі чотири нагороди, в 2021 році - найвищу. Це дуже важливо для нас, бо це визнання наших досягнень. Зараз дуже важливо тримати марку, розвиватися далі, відповідати тому високому рівню. Тепер далі треба працювати, щоб Хмельницький змінювався щодня, - зазначив міський голова Олександр Симчишин. - На зустрічі в Івано-Франківську керівник делегації Ради Європи сказав: ви маєте сертифікат якості. Наразі ви найкращі, а далі все залежить від вашої фантазії».

Нагороду вручив голова підкомітету з Призу Європи Парламентської Асамблеї Ради Європи Кєстутіс Масюліс.

Приз Європи передбачає також грошову винагороду. Це 20 тисяч євро, які місто має використати для молодіжної політики. Зокрема, для можливості хмельницької молоді відвідувати і європейські міста.

Кожне місто чи муніципалітет, які прагнуть отримати Приз Європи, мають послідовно брати участь у конкурсах на наступні нагороди. Європейський диплом, Прапор честі, Дошку пошани та головну відзнаку – Приз Європи. Наше місто також вирішило позмагатися, і вже у 2015 році отримало Європейський диплом. У 2017 році хмельничани здобули Прапор честі, у 2019 році вибороли Дошку пошани.

На майданчику перед кінотеатром Шевченка встановили плиту з QR-кодом, за яким можна побачити як виглядає Приз Європи.

На урочистості завітало чимало хмельничан.

Загалом наше місто стало третім в Україні, яке здобуло нагороду. До цього її отримав Харків в 2010 році, а в 2018 – Івано-Франківськ. Головний критерій відбору – популяризація європейських цінностей в сфері соціально-економічного розвитку, підтримки бізнесу, захисту навколишнього середовища, молодіжної політики, іміджу міста на міжнародній арені і міжнародній співпраці.

Після вручення нагороди на сцені біля кінотеатру Шевченка відбувся концерт.

Премія Європи є найвищою відзнакою, яку можуть отримати міста та муніципалітети, що сповідують європейські цінності.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую