ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Скільки коштує гектар землі на Хмельниччині

Суспільство 35823
На Хмельниччині налічується близько одного мільйона 680 тисяч громадян-землевласників
На Хмельниччині налічується близько одного мільйона 680 тисяч громадян-землевласників. Фото: з архіву

За три місяці з часу відкриття ринку землі в області продали три з половиною тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення.

З часу відкриття ринку землі, який запрацював в Україні з 1 липня, минуло сто днів. Згідно з даними Держгеокадастру, в Україні за цей час продали понад 70 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Щодо Хмельниччини, то в нас в області власники не поспішають продавати землю. За цей час угод щодо купівлі-продажу сільськогосподарської землі уклали на три з половиною тисячі гектарів. Про це під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації розповів заступник голови ОДА Володимир Білик.

Загалом же, за його словами, на Хмельниччині налічується понад 1 мільйон 500 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Цією землею володіють близько 1-го мільйона 680 тисяч громадян-землевласників.

«За ці понад три місяці діяльності ринку землі на Хмельниччині укладено 2 тисячі 200 угод про купівлю-продаж землі (це 8 відсотків від усіх угод, здійснених за цей час в Україні). Загальна площа проданої землі сільськогосподарського призначення - 3 тисячі 528 гектарів», - зазначив Володимир Білик.

За його словами наразі середня вартість одного гектара земель сільськогосподарського призначення в області становить 39 тисяч 600 гривень за гектар. А середня ціна річної оренди – 4 тисячі гривень за гектар.

«Аналізуючи статистику ми бачимо, що мешканці нашої області не поспішають продавати землю, - зазначив він. – Земля завжди була тим товаром, що з часом зростає у ціні. І мешканці Хмельниччини бачать у цьому перспективу. Зокрема в тому, щоб обробляти її самому або ж здавати в оренду, а не продавати».

Додамо, що за даними Держгеокадастру в Україні з початку відкриття ринку землі було відчужено 28 тисяч 288 земельних ділянок загальною площею 70 тисяч 57 гектарів. Середня вартість за один гектар відчужених земельних ділянок по Україні становить 43 тисячі 879 гривень.

Найбільшу ціну за один гектар проданої землі зафіксовано у Київській області – понад 39 мільйонів за гектар – у місті Українка Обухівського району. Там було продано ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,008 гектара за 318 тисяч 85 гривень, тобто ціна за один гектар сформувалася на рівні 39 мільйонів 856 тисяч 250 гривень.

А найнижчу ціну за один гектар відчужених земель зафіксовано у Чернігівській області – 315 гривень – у Ніжинському районі. Там було продано ділянку площею 2 гектари для ведення особистого селянського господарства за 630 гривень, відповідно ціна за один гектар сформувалася на рівні 315 гривень.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую