ye-logo.v1.2

Дзеркальний туалет в хмельницькому парку запрацював

Суспільство 7032
Туалет з водою, світлом та сповивальним столиком для матерів з немовлятами
Туалет з водою, світлом та сповивальним столиком для матерів з немовлятами. Фото: автора

Наступного року планують збудувати ще одну схожу вбиральню.

У хмельницькому парку імені Михайла Чекмана запрацювала нова вбиральня. Дзеркальний туалет на дві кабінки сьогодні відкрили для відвідувачів. Спорудили його на початку центральної алеї, яка веде до сцени парку.

Громадських вбиралень із подібним оздобленням зовнішнього фасаду в місті ще не було. За словами заступника міського голови Василя Новачка, такий туалет не псуватиме загальний вигляд парку, а гармонійно в нього вливатиметься. Крім того, стіни вбиральні вандалостійкі.

«Насправді у нас будь-які громадські об’єкти мають не дуже довгий термін експлуатації через високий рівень вандалізму. Попри те, що ззовні туалет скляний, в основі там цементно-бетонні плити. На них прикріплене дзеркало суцільним шаром клею. Тобто, його розбити можна, але це не так просто, як розбити вікно чи вітрину, яка немає підоснови, - каже Василь Пилипович. - Що стосується зовнішнього вигляду, то ще в 2016 році ми з хмельницькими архітекторами Дмитром і Оленою Райфшнайдер розглядали різні варіанти вбиралень у парках. Ми десь в Європі бачили такого туалета, і коли цього року постало питання вбиральні в парку Чекмана, то вирішили спробувати його зробити. Раніше ніхто такого в Хмельницькому не робив».

Туалет побудували поруч з дитячим майданчиком.

Вбиральня буде безкоштовною для відвідувачів. Доглядатимуть за нею працівники «Парків і скверів», для яких і стане скляна поверхня туалету додатковим випробуванням.

«Фасади постійно треба буде мити миючими засобами, для того, щоб вони мали охайний вигляд. Але я думаю, що воно того варте», - додає посадовець.

Наступного року у планах спорудити ще одну вбиральню в парку Чекмана. Цього разу – поруч з відреставрованим колесом огляду. Його хочуть збудувати з аналогічним дзеркальним фасадом.

Нагадаємо, як раніше сайту «Є» розповів директор комунального підприємства «Парки сквери» Олександр Боднарчук, на будівництво туалету в парку з міського бюджету виділили 350 тисяч гривень. Ще близько 180 тисяч гривень витратили на біосептик – станцію, яка очищуватиме стоки. 

Читайте також: У Хмельницькому спортивна школа отримає сучасний стадіон

У вбиральні є сповивальний столик.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую