ye-logo.v1.2

Крок назустріч: як у хмельницькій школі ламають стереотипи та впроваджують інклюзивну освіту

Суспільство 2057
«Діти у інклюзивних класах легко знаходять спільну мову один з одним», - кажуть в школі
«Діти у інклюзивних класах легко знаходять спільну мову один з одним», - кажуть в школі. Фото: надане СЗОШ №8

У Хмельницькій СЗОШ №8 навчається 40 дітей з особливими освітніми потребами та сформовано 19 інклюзивних класів.

Щорічно 3 грудня, у міжнародний День людей з особливими потребами, у Хмельницькому фахівці галузі освіти проводять тиждень поінформованості про дітей з інвалідністю. Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа № 8 – одна з перших шкіл у Хмельницькій області, яка ввела цю практику в своєму освітньому закладі.

«Інклюзія – це та сфера знань і вмінь, яка має практикуватися всюди, – каже асистент вчителя СЗОШ № 8 Олена Венгер. – Такі діти нічим не відрізняються від інших: вони просто мають певні обмеження, які не мають стати суспільним бар'єром для них. До того моменту, як це питання почали піднімати в Україні, ми довгий час перебували у замкнутому інформаційному просторі. Відповідно протягом цього часу у людей сформувалися ілюзійні стереотипи: такі діти мають навчатися окремо від інших і взагалі триматися подалі від «звичайних». І те, що таких дітей нині не ховають від суспільства, є «плюсом» як для них самих, так і для тих, хто їх оточує: діти у інклюзивних класах набагато відкритіші один з одним».

Директор школи Сергій Коріньовський зазначає, що подібна практика у СЗОШ № 8 вже діє не один рік.

«У нашій школі у 2003 році був впроваджений проєкт інтеграції дітей з особливими освітніми потребами, - зазначає він. - Спочатку це було лише інтеграцією таких дітей у класи. Згодом це стало інклюзією, тобто включенням дітей з особливими освітніми потребами у навчальний процес. Наразі у нашій школі навчається 40 таких дітей, сформовано 19 інклюзивних класів. Окрім гарного досвіду такої роботи, ми співпрацюємо з багатьма громадськими організаціями з різних міст і навіть континентів, маємо спільні проєкти із США. Отож, переймаємо і провідний зарубіжний досвід».

До слова, 14 жовтня 1992 року Генеральна Асамблея ООН опублікувала резолюцію, у якій закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю в життя суспільства. Цей день не є святом, але він спрямований привернути увагу до проблеми таких людей, виходячи за межі звичних ілюзій та стереотипів.

Юрій ШТОКАЛЮК.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую