ye-logo.v1.2

Нові правила перетину кордону з Польщею: що змінилося

Суспільство 3449
Негативний тест не звільняє невакцинованих людей від обов
Негативний тест не звільняє невакцинованих людей від обов'язку проходити карантин. Фото: ілюстративне зі сайту Держприкордонслужби України

Негативний тест на коронавірус польські прикордонники вимагатимуть не у всіх.

З 15 грудня запрацювали нові правила в’їзду у Польщу для людей, які прямують туди з-поза меж Європейського Союзу. Зокрема, вони стосуються громадян України. Тепер навіть вакциновані повинні мати негативний тест на коронавірус. Однак його наявність не звільняє нещеплених від проходження двотижневого карантину. Про це йдеться на порталі Міністерства закордонних справ України «Поради подорожуючим».

Під час перетину межі з Польщею людина повинна надати місцевим прикордонникам результати негативного ПЛР або експрес-тесту на коронавірус. Його потрібно зробити не пізніше як за 24 години до в’їзду. До того ж він має бути англійською або польською мовами. Ця вимога стосується навіть тих, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19.

Однак від такого зобов’язання звільняються:

  • учні, які навчаються на території Республіки Польща чи в сусідній країні та опікуни, що їх супроводжують;
  • діти, що відвідують дитячі садочки на території Республіки Польща та сусідніх держав у супроводі опікунів.

У випадку не надання результатів негативного тесту людина повинна пройти обов’язковий 14-денний карантин. Від останнього наявність негативного тесту не звільняє тих, хто немає щеплення дозволеною в ЄС вакциною. Згідно з Європейським агентством з лікарських засобів (ЕМА), йдеться про препарати Comirnaty (Pfizer- BioNTech), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (AstraZeneca) та Jonson&Jonson. Китайський CoronaVac, яким роблять щеплення в Україні, досі у цей перелік не входить.

«Мандрівники, які потрапили на карантин у Польщі, не раніше восьмого дня (рахуючи від наступного після перетину кордону), зможуть пройти тест, негативний результат якого звільнить їх від карантину», — зазначили представники Міністерства закордонних справ України.

Нагадаємо, через Хмельницький до Польщі нині курсує два потяги:

щоденний швидкісний поїзд №715/716 Київ-Перемишль, який зупиняється у Хмельницькому на дві хвилини о 10:47 ранку й прибуває у Перемишль о 15:03 (у зворотному напрямку відправляється о 13:10 з Перемишля та прибуває у Хмельницькому о 19:07);

щоденний поїзд №36/35 («Біла акація») Одеса-Перемишль, який зупиняється у Хмельницькому на п’ять хвилин о 02:10 ночі, а у Волочиську — на дві хвилини о 03:15, і прибуває у Перемишль 09:02 ранку (у зворотному напрямку відправляється о 18:59 з Перемишля та прибуває о 02:34 ночі у Волочиськ і о 03:29 у Хмельницький).

До теми: Карантин продовжили ще на три місяці: Шмигаль назвав причини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую