ye-logo.v1.2

Зимова веселка в Хмельницькому: що кажуть про незвичне явище метеорологи

Суспільство 6102
Веселку над Хмельницьким спостерігали 3 січня пообіді
Веселку над Хмельницьким спостерігали 3 січня пообіді. Фото: Олександра Нікітіна

Бачили у ці дні веселку на небі не лише в Хмельницькому.

У небі над Хмельницький зафіксували незвичне для зими явище – веселку. Мешканці міста побачили її вчора, 3 січня, в обідню пору. Світлини дуги на небі, що нагадує веселку, але має дещо блідіший колір, хмельничани розповсюдили в соцмережах.

Як розповідає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова, таке явище нечасте і теж дивує метеорологів.

Утім, додає, що був випадок, коли веселку спостерігали в Хмельницькому і в листопаді. Виникає вона внаслідок фізичних процесів, у яких ключову роль відіграють сонце та підвищена вологість.

Веселка у Хмельницькому 3 січня. Фото: з інстаграму spektro_fl2

Явище, яке зафіксували в Хмельницькому, метеорологи все ж називають веселкою, а не гало, як припускає дехто з користувачів соцмереж. Гало – це оптичне явище в атмосфері, котре виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. А найпоширеніша його форма - світле слабко забарвлене коло навколо Сонця.

До речі, у перші дні року зимову веселку спостерігали не лише в Хмельницькому. Український гідрометеорологічний центр опублікував відео з міста Чорнобиль, де зафіксували веселку над річкою Прип’ять 1 січня близько восьмої ранку.

А вже сьогодні, 4 січня, січневу веселку сфотографували в Тисмениці на Івано-Франківщині, повідомляє місцеве видання «Репортер».

До речі, саме в перші дні календарного року починається астрономічне явище, яке має назву перигелій. Це коли наша планета максимально наближається до Сонця.

Перигелій - це частина орбіти Землі, у якій вона перебуває найближче до Сонця за ввесь період повного обороту, тобто за увесь рік. Як правило період перигелію припадає на 3-5 січня, і в цей час відстань від Землі до Сонця становить 147 мільйонів кілометрів (це на 3-4 мільйони кілометрів менше, ніж зазвичай).

Під час перигелію дія гравітації Сонця стає сильнішою, і Земля пришвидшує свій рух по орбіті на 2-3 відсотка. Ця закономірність притаманна для всіх небесних тіл Сонячної системи, які мають стабільну орбіту навколо Сонця, в тому числі комети та астероїди.

Читайте також: Гороскоп на 2022 рік: які сюрпризи нам готує рік під знаком Тигра

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую