Гаряча тема:
- Війна
Зимова веселка в Хмельницькому: що кажуть про незвичне явище метеорологи
Бачили у ці дні веселку на небі не лише в Хмельницькому.
У небі над Хмельницький зафіксували незвичне для зими явище – веселку. Мешканці міста побачили її вчора, 3 січня, в обідню пору. Світлини дуги на небі, що нагадує веселку, але має дещо блідіший колір, хмельничани розповсюдили в соцмережах.
Як розповідає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова, таке явище нечасте і теж дивує метеорологів.
Утім, додає, що був випадок, коли веселку спостерігали в Хмельницькому і в листопаді. Виникає вона внаслідок фізичних процесів, у яких ключову роль відіграють сонце та підвищена вологість.
Веселка у Хмельницькому 3 січня. Фото: з інстаграму spektro_fl2
Явище, яке зафіксували в Хмельницькому, метеорологи все ж називають веселкою, а не гало, як припускає дехто з користувачів соцмереж. Гало – це оптичне явище в атмосфері, котре виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. А найпоширеніша його форма - світле слабко забарвлене коло навколо Сонця.
До речі, у перші дні року зимову веселку спостерігали не лише в Хмельницькому. Український гідрометеорологічний центр опублікував відео з міста Чорнобиль, де зафіксували веселку над річкою Прип’ять 1 січня близько восьмої ранку.
Підписатися на канал "Є" в Youtube
А вже сьогодні, 4 січня, січневу веселку сфотографували в Тисмениці на Івано-Франківщині, повідомляє місцеве видання «Репортер».
До речі, саме в перші дні календарного року починається астрономічне явище, яке має назву перигелій. Це коли наша планета максимально наближається до Сонця.
Перигелій - це частина орбіти Землі, у якій вона перебуває найближче до Сонця за ввесь період повного обороту, тобто за увесь рік. Як правило період перигелію припадає на 3-5 січня, і в цей час відстань від Землі до Сонця становить 147 мільйонів кілометрів (це на 3-4 мільйони кілометрів менше, ніж зазвичай).
Під час перигелію дія гравітації Сонця стає сильнішою, і Земля пришвидшує свій рух по орбіті на 2-3 відсотка. Ця закономірність притаманна для всіх небесних тіл Сонячної системи, які мають стабільну орбіту навколо Сонця, в тому числі комети та астероїди.
Читайте також: Гороскоп на 2022 рік: які сюрпризи нам готує рік під знаком Тигра
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: