ye-logo.v1.2

Січнева аномалія: на Хмельниччині зафіксували температурний рекорд

Суспільство 5136
П
П'ятого січня у Кам'янці-Подільському метеорологи зафіксували аномальну для початку січня температуру. Фото: з архіву

Температура, яку спостерігають у перші дні січня, кажуть метеорологи, характерна для кінця березня.

Погода перших днів 2022 року дивує і мешканців області, і навіть синоптиків значними температурними аномаліями. Про це сайту «Є» розповіли в Хмельницькому обласному центрі з гідрометеорології.

Перші дні січня на Хмельниччині стали максимально теплими за останніх 77 років. Тобто, за увесь період спостережень, які ведуться у нас в області з 1945-го року.

За даними Хмельницького обласного центру з гідрометеорології 1-го, 3-го та 5-го січня на більшості метеостанцій нашої області зафіксували «максимум» тепла, що на 10-12 градусів вище за кліматичну норму. Для порівняння такі значення температури характерні для кінця березня.

«Три дні б’ємо температурні рекорди, - розповідає завідувачка сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології Вероніка Апполонова. – Так вчора, 5 січня, був найтепліший день за всю історію спостережень. Найтепліше – 12 градусів з позначкою «плюс» було в Кам’янці-Подільському, +11 в Новій Ушиці, у Хмельницькому – 9 градусів тепла. Ми на 2 градуси перевищили попереднє екстремальне значення, яке фіксували в цей день у Хмельницькому в 1961 році».

Загалом, як зазначають метеорологи, температурні аномалії на початку січня зафіксували на більшій території України. Пояснюють це потужною адвекцією тепла (адвекція по-простому, це тепло, яке вітром переноситься в інше місце) в секторі циклону. У Києві, приміром, Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського зафіксувала у перші дні січня аж 4 температурні рекорди, один з яких побив максимум за останні 142 роки.

Тож і Хмельниччина не стала виключенням.

Надалі синоптики прогнозують помірно-теплу, як для січня, погоду – від 4-х морозу до одного тепла. Циклонів та екстремальних температурних перепадів у найближчі кілька днів не очікується.

Читайте також: Зимова веселка в Хмельницькому: що кажуть про незвичне явище метеорологи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую