ye-logo.v1.2

Як лебеді зимують на Нетішинському водосховищі (ФОТО)

Суспільство 4649
Ранкові фото лебедів в Нетішині восьмого січня
Ранкові фото лебедів в Нетішині восьмого січня. Фото: Володимира Карчевського

Тут вода ніколи не замерзає, тож пернаті не замерзнуть і завжди мають чим підживитися.

Щороку на водосховище Хмельницької АЕС злітаються птахи, щоб пережити морози. Цього року на водоймі атомної станції знову оселилися лебеді. З настанням холодів тут вони можуть комфортно пережити морози. Для людей же водосховище в цей період стає своєрідною туристичною атракцією – туди їдуть, щоб помилуватися на лебедині зграї посеред зими. І ось вже традиційно, вранці на другий день Різдва пернату красу фотографує Володимир Карчевський, а потім своїми світлинами ділиться з користувачами соцмереж.

Завдяки тому, що вода в ставку-охолоджувачі на кілька градусів тепліша, ніж у навколишньому середовищі, пернаті мають удосталь їжі та не ризикують загинути від холоду. Водойма не замерзає навіть у люті морози, оскільки АЕС зливає у ставок воду після охолодження реакторів.

Лебеді кочують в пошуках їжі, тож чимало летять зимувати до Нетішинського водосховища. За словами орнітологів, ці птахи живляться виключно рослинною їжею. Вони можуть поїдати і молюсків, водорості. Словом, все, що дістають з мулу. Оскільки лебеді не вміють пірнати, то живляться тим, що вдається дістати за допомогою довгої шиї. Тож і їжу добувають собі переважно на мілководді. І коли водойми замерзають, летять саме до тих, які лід не вкриває.

Щороку сюди злітається дві сотні птахів, щоб пережити морози.

Як раніше сайту «Є» розповідав орнітолог Володимир Новак, на Хмельниччині лебеді почали гніздуватися на початку 80-х років минулого століття. До цього в нашому регіоні вони зустрічалися виключно під час міграції. Гніздуються у нас переважно лебеді-шипуни. Рідше на міграції можуть зустрічатися і лебеді-кликуни, та навіть такий вид як лебідь малий.

«Перша пара шипунів загніздувалася в Деражнянському районі у 1981 році, – розповідає Володимир Новак. – З того часу кількість лебедів в області почала зростати. Гніздовою популяцією лебедя-шипуна наразі вже зайнята практично уся Україна. Цьому сприяли, звісно, кліматичні умови. Нині, враховуючи порівняно теплі зими, багато лебедів не відлітають, а залишаються зимувати на водоймах, які не замерзають. Наприклад, на Південному Бузі від Летичева до Хмельницького, як правило, зимують близько трьох десятків лебедів. По всій області, за підрахунками, залишається на зимівлю зо дві сотні цих птахів. Більшість з них, як вже згадувалося, злітаються зимувати саме на Нетішинське водосховище».

Водойма АЕС не замерзає навіть у люті морози.

Лебеді кочують в пошуках їжі. Тож чимало летять зимувати до Нетішинського водосховища.

Їжу добувають собі переважно на мілководді.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую