ye-logo.v1.2

Ліки дозволили купувати за «Вовину тисячу»: коли і кому

Суспільство 7230
Право купувати ліки коштом «єПідтримка» надали лише частині щеплених українців
Право купувати ліки коштом «єПідтримка» надали лише частині щеплених українців. Фото: ілюстративне автора

Також невдовзі неповнолітні зможуть її коштом оплатити освітні послуги, придбання книг, спортивних і канцелярських товарів.

Сьогодні, 19 січня, урядовці розширили перелік товарів і послуг, які можна оплатити тисячею гривень за вакцинацію. Зокрема, дозволили українцям з 60-річного віку витрачати ці кошти на придбання ліків. Також невдовзі програмою «єПідтримка» зможуть скористатися неповнолітні, які пройшли повний курс вакцинації.

Згідно з урядовою постановою, тисячу гривень за вакцинацію раніше можна було витратити лише на залізничні й авіаквитки для подорожей у межах країни, у кінотеатрах, театрах, музеях, виставкових центрах, спортзалах і книгарнях. Однак через кілька днів перелік товарів і послуг буде ширшим.

Українці, які отримали два щеплення та досягли 60-річног віку, з 24 січня зможуть витрати тисячу на ліки. Купувати можна препарати, дозволені для застосування в Україні та внесені до Державного реєстру лікарських засобів. Станом на 19 січня, у нього занесено понад 10 тисяч головних лікарських засобів.

Невдовзі програмою «єПідтримка» також зможуть скористатися вакциновані українці віком від 14-и до 18-и років. Зокрема, на оплату харчування у навчальних закладах, проживання у їх гуртожитках, проходження додаткових предметів, придбання книжок і періодичних видань, спортивних товарів, шкільного приладдя та канцелярських виробів. Про це на засіданні Кабміну розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

За його словами, відповідні зміни до чинної постанови уряду кілька міністерств мають підготувати у десятиденний період і винести на чергове засідання Кабміну.

Як отримати тисячу гривень: покрокова інструкція

Перший крок. Безоплатно оформте спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків, які є партнерами цієї програми. Наразі йдеться про дев’ять фінансових установ: «Альфа-банк», «А-Банк», «Банк Восток», «izibank», «Monobank», «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк» та «Укргазбанк». Її можна отримати онлайн у мобільному застосунку банку або ж завітавши в його відділення.

Другий крок. Завантажте застосунок «Дія» на свій телефон та авторизуйтесь у ньому.

Третій крок. Переконайтеся, що у вашому застосунку «Дія» є «зелений» COVID-сертифікат (його наявність є основною умовою отримання коштів за вакцинацію). В іншому випадку згенеруйте його: оберіть у застосунку «Послуги», COVID-сертифікати, «Вакцинація» та натисніть «Готово».

Четвертий крок. У застосунку «Дія» в «Послугах» знайдіть «єПідтримка». Опісля виберіть оформлену в банку картку «єПідтримка» та натисніть «Отримати допомогу».

П’ятий крок. Якщо ви отримали повідомлення про успішну реєстрацію своєї заяви, вам залишається лише очікувати на зарахування коштів. Іноді це може зайняти до десяти днів.

Нагадаємо, що правоохоронці фіксують випадки шахрайства, пов’язаного з програмою «єПідтримка». Зловмисники надсилають на мобільні телефони смс-повідомлення з пропозицією перейти на невідомий сайт і вказати свою особисту інформацію, щоб отримати гроші за вакцинацію. Наприклад, на початку січня жертвою такої схеми стала 46-річна жителька Шепетівки. Заволодівши необхідною інформацією, шахраї зняли з її рахунку 32 тисячі гривень.

«Картку «єПідтримка» можна оформити лише в офіційному застосунку вашого банку, який автоматично переводить у додаток «Дія». Усі повідомлення надходять виключно в цих застосунках, а не безпосередньо на телефон», — наголосили у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Читайте також: Бустерна доза від коронавірусу: кому вона потрібна та як вакцинуватися на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую