ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Вперше у Хмельницькому чоловікові пересадили серце

Суспільство 3218
Серце для трансплантації доставили від донора з Івано-Франківщини
Серце для трансплантації доставили від донора з Івано-Франківщини. Фото: Хмельницький обласний серцево-судинний центр

Він чекав на трансплантацію два роки.

У Хмельницькому вперше в області здійснили трансплантацію серця. Унікальну операцію провели учора, 23 січня. До цього часу подібних оперативних втручань у нас не було.

Виконали першу операцію з пересадки серця лікарі «Хмельницького обласного серцево-судинного центру» разом з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.

Як розповіли сайту "Є" в медзакладі, серце від донора пересадили 47-річному мешканцеві Хмельниччини. Чоловікові понад 10 років тому зробили операцію із заміни аортального клапана і він увесь цей час спостерігався у спеціалістів обласного серцево-судинного центру. Заважаючи на погіршення стану, декілька років тому йому запропонували операцію з трансплантації серця, на що він погодився. Дані внесли до «листа очікування».

На нове серце пацієнт чекав з 2020 року. І лише зараз, після того, як з’явився померлий донор та відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт», він отримав шанс на порятунок. Як зазначають в серцево-судинному центрі, серце від донора гелікоптером терміново доставили з Івано-Франківщини.

Відомо, що донором став 50-річний чоловік. Після констатації смерті мозку, рідні померлого дали згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку 4-х життів.

У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі додають, що крім злагодженої роботи та високого професіоналізму лікарів, ця трансплантація стала можливою у першу чергу завдяки родині донора, яка, прийняла складне, але вкрай важливого рішення про пожертву.

Нагадаємо, у грудні в Хмельницькій обласній лікарні чоловікові вперше пересадили печінку.

Серце від донора терміново доставили з Івано-Франківщини. Фото: поліції Хмельницької області

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую