ye-logo.v1.2

Хмельниччина наближається до «червоної» зони: як зміняться карантинні обмеження

Суспільство 11353
Посилення карантину може спіткати жителів Хмельницької області наступного тижня
Посилення карантину може спіткати жителів Хмельницької області наступного тижня. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Епідеміологічні показники зростають ледь не рекордними темпами.

Сьогодні, 28 січня, Хмельниччина опинилася на порозі запровадження «червоної» зони. Якщо нинішні епідеміологічні показники будуть перевищені ще два дні, на початку наступного тижня ймовірне посилення карантину. Причини цієї ситуації та до яких обмежень варто готуватися жителям краю, з’ясували кореспонденти сайту «Є».

Майже тиждень тому, 22 січня, Хмельницька область потрапила у «помаранчеву» зону, яка сигналізує про погіршення ситуації. На ранок 28 січня вона вже наблизилася до «червоної». Її державна комісія з ТЕБ і НС запроваджує, якщо впродовж трьох днів у регіоні перевищено два і більше епідпоказники.

Нині ж перевищено три з п’яти показників. Серед них: коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізацій і динаміка рівня госпіталізацій. Також зростає завантаженість ліжок з киснем, але поки що вона у межах «норми». Якщо ж така ситуація зберігатиметься ще два дні, то наступного тижня Хмельниччина не омине переведення у «червону» зону.

27 січня коефіцієнт виявлення випадків інфікування зріс до 23,6% (норма до 20%). Інфографіка: автора

27 січня коефіцієнт виявлення випадків інфікування зріс до 23,6% (норма до 20%). Інфографіка: автора

27 січня рівень госпіталізацій зріс до 63,2 особи на 100 тисяч населення (норма до 60 на 100 тисяч). Інфографіка: автора

27 січня рівень госпіталізацій зріс до 63,2 особи на 100 тисяч населення (норма до 60 на 100 тисяч). Інфографіка: автора

27 січня динаміка рівня госпіталізацій зріс до 51,9% (норма до 50%). Інфографіка: автора

27 січня динаміка рівня госпіталізацій зріс до 51,9% (норма до 50%). Інфографіка: автора

Цього разу Хмельниччина наближається до посилення карантину ледь не рекордними темпами, якщо порівнювати з минулими спалахами COVID-19. Наприклад, під час останньої, осінньої, хвилі коронавірусу шлях Хмельниччини з «помаранчевої» у «червону» зону тривав 15 днів. Станом на 23 жовтня в області були перевищенні коефіцієнт інфікування (22,8%) та рівень госпіталізацій (95,4 на 100 тисяч). Однак повноцінно державна комісія посилила карантин з 30 жовтня.

27 січня завантаженість ліжок з киснем зросла до 42,7%, але не перевищила норму (до 65%). Інфографіка: автора

27 січня завантаженість ліжок з киснем зросла до 42,7%, але не перевищила норму (до 65%). Інфографіка: автора

Пояснюємо, як зміняться карантинні обмеження

У нинішніх карантинних обмеженнях можна легко заплутатися. Вони мають низку спільних вимог як для «жовтої» та «помаранчевої» зон, так і для «червоної». Наприклад, якщо в усіх працівників і відвідувачів немає сертифікатів про щеплення чи одужання від коронавірусу або негативного тесту, забороняється робота:

  • закладів громадського харчування (крім доставки та замовлень на винос);
  • кінотеатрів, театрів та інших закладів культури та розваг;
  • спортзалів, фітнес-центрів і басейнів;
  • проведення масових заходів.

Яка ж відмінність між заборонами? Найперше, якщо у «жовтій» зоні для уникнення більшості обмежень достатньо хоча б одного щеплення, то у «червоній» необхідні — два. Інакше також починає діяти заборона на роботу непродовольчих ринків і приймання відвідувачів закладами торгового й побутового обслуговування населення.

Ці обмеження не стосуються: закладів, у яких 60 відсотків торговельної площі передбачено для торгівлі харчами, пальним, лікарськими засобами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, насінням, засобами захисту рослин. Також можуть працювати фінансові установи, пошта, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки, заклади технічного обслуговування автотранспорту, комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, прання та хімічного чищення текстильних і хутряних виробів. А перукарні й салони краси — лише за попереднім записом.

Чи торкнуться зміни громадського транспорту? У «червоній» зоні в громадському транспорті в межах населених пунктів дозволено перевозити лише «сидячих» пасажирів. Для порівняння, у «жовтій» і «помаранчевій» дозволено також заповнювати 50 місць для стояння. Однак, якщо ви хочете сісти на автобус чи потяг, який курсує у міжобласному чи міжнародному сполученні, потрібно мати «зелений» COVID-19-сертифікат, сертифікат про одужання чи негативний тест. Крім того, додаткові обмеження може ввести місцева комісія з ТЕБ і НС.

Яка ситуація з освітою? В урядовій постанові відсутня вимога переводити на дистанційне навчання вихованців дитсадків, учнів 1-4 класів і вихованців учнів спеціальних закладів освіти. Решта навчальних закладів може працювати, якщо усі працівники мають «зелені» COVID-19-сертифікати, сертифікати про одужання чи медичний висновок про протипоказання до вакцинації від коронавірусу.

Попри це органи місцевого самоврядування можуть прийняти рішення про запровадження дистанційного навчання. Учнів 1-11 класів Хмельницької громади дистанційка очікує з 31 січня. Попередньо — до 4 лютого. Загалом чверть шкіл області перейшла на дистанційне навчання.

До теми: Епідеміологи про рекорд хворих на Covid-19 на Хмельниччині: «Такого стрімкого поширення ми ще не бачили»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую