ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельниччина потрапила у «помаранчеву» зону: за яких умов посилять карантин

Суспільство 5978
«Помаранчевий» рівень сигналізує про погіршення ситуації та можливе наближення до «червоної» зони
«Помаранчевий» рівень сигналізує про погіршення ситуації та можливе наближення до «червоної» зони. Фото: ілюстративне з архіву редакції

В області поступово зростає захворюваність на коронавірус.

Відсьогодні, 22 січня, Хмельницька область перебуває у «помаранчевій» зоні карантину. Причиною потрапляння у неї стало перевищення одного з епідеміологічних показників. А саме — коефіцієнту виявлення випадків інфікування. Про це свідчить інформація, оприлюднена Міністерством охорони здоров’я України.

Згідно з чинною постановою Кабміну, «помаранчевий» рівень в області автоматично запроваджують, якщо перевищений один з епідеміологічних показників. Він не передбачає додаткових обмежень, а лише сигналізує про наближення до «червоної» зони.

Проте органи місцевого самоврядування можуть запроваджувати власні додаткові обмеження. Наприклад, школи Нетішинської громади через погіршення ситуації з коронавірусом переходять на дистанційне навчання. Попередньо з 24-го до 31 січня.

За інформацією МОЗ, нині Хмельницька область потрапила у «помаранчеву» зону через коефіцієнт виявлення випадків інфікування. Він не має перевищувати 20 відсотків. Натомість впродовж 21 січня він зріс до 21,3 відсотка. Для порівняння, 19 січня він становив 16,1 відсотка, 20 січня — 18,7 відсотка. Причиною стало зростання кількості хворих на коронавірус.

Решта епідеміологічних показників, які впливають на можливе посилення карантину, поки перебувають у нормі. Серед них:

  • охоплення тестуванням — 1 тисяча 540 тестів на 100 тисяч населення (не має бути меншою за 300 тестів на 100 тисяч населення);
  • рівень госпіталізацій — 44,2 особи на 100 тисяч населення (не має перевищувати 60 осіб на 100 тисяч населення);
  • динаміка рівня госпіталізацій — 15,9 відсотка (не має перевищувати 50 відсотків);
  • завантаженість ліжок з киснем — 37,3 відсотка (не має перевищувати 65 відсотків).

Таким чином Хмельницька перейде у «червону» зону, якщо на її території впродовж трьох днів буде перевищено два або більше епідеміологічні показники. Наразі, крім Хмельниччини, «помаранчевими» є ще дев’ять областей: Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Чернівецька та Чернігівська. Щоправда, в Івано-Франківській з 24 січня почне діяти «червона» зона карантину.

Нагадаємо, востаннє «червона» зона на Хмельниччині діяла з 30 жовтня до 15 грудня минулого року.

Читайте також: Уряд зменшив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів: як його «продовжити»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую