ye-logo.v1.2

Ковідна тисяча для неповнолітніх: коли можна отримати й на що витрати

Суспільство 2719
Урядовці дозволили витрачати гроші «єПідтримка» на освіту та канцелярські товари
Урядовці дозволили витрачати гроші «єПідтримка» на освіту та канцелярські товари. Фото: ілюстративне автора

Гроші надаватимуть щепленим українцям, які досягли 14-річного віку.

Сьогодні, 2 лютого, урядовці прийняли частину обіцяних змін, які стосуються державної програми «єПідтримка». Якщо раніше тисяча за вакцинацію надавалася лише повнолітнім, то менш як за тиждень її зможуть отримати підлітки. Також зросла кількість послуг і товарів, які дозволили купувати за ці кошти.

Згідно з урядовою постановою, з 7 лютого користуватися «єПідтримкою» зможуть вакциновані, які досягли 14-річного віку. Для цього вони повинні мати паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Що можна придбати: перелік товарів й послуг

Також з 7 лютого витратити «ковідну тисячу» можна на значно ширший перелік послуг і товарів. Найперше урядовці додали освітню сферу. Зокрема, можна оплатити здобуття дошкільної, позашкільної, професійної, фахової передвищої та вищої освіти, заняття у гуртах і секціях. А також — харчування у навчальних закладах і проживання у їх гуртожитках.

Дозволили купувати й друковані засоби масової інформації, товари спортивного призначення, шкільне приладдя та канцелярські вироби. Крім того, надалі її можна витрачати у закладах культури та спорту, на придбання книг, залізничних і авіаквитків для подорожей в межах крани. Вище перераховані товари й послуги можуть оплачувати усі вакциновані повнолітні та підлітки з 14-річного віку.

Нагадаємо, з 24 січня українці, які досягли 60 років, мають право придбати ліки за «ковідну тисячу». Купувати дозволено виключно лікарські засоби, схвалені для використання в Україні. Натомість кошти не можна витратити на засоби з недоведеною ефективністю, біологічно активні добавки чи медичні прилади (наприклад, тонометри, пульсоксиметри, інгалятори).

Оплата комуналки й гроші для тих, у кого немає смартфона — плани на майбутнє 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, на нинішньому засіданні члени Кабміну прийняли протокольне рішення про чергове розширення програми «єПідтримка». Вакцинованим українцям, які мають першу-другу групи інвалідності, невдовзі дозволять витрачати гроші на ліки. А також — на комуналку, коли вона буде включена у цю програму.

Минулого тижня Володимир Зеленський анонсував, що впродовж лютого літнім українцям дадуть можливість витрачати кошти за вакцинацію на оплату комуналки. А українці, які отримали бустерну дозу, невдовзі зможуть отримати ще 500 гривень.

Втім, поки що скористатися програмою «єПідтримка» можуть лише власники смартфонів. Бо наразі єдиною умовою отримання коштів залишається встановлений застосунок «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом. Точної дати запровадження альтернативного способу отримання коштів в уряді не називають. Попередньо це станеться у другому-третьому кварталі цього року.

Як отримати тисячу гривень: інструкція

Спершу безоплатно оформте спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків, які є партнерами програми. Серед них: «Альфа-банк», «А-Банк», «Банк Восток», «izibank», «Monobank», «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк» та «Укргазбанк». Картку можна отримати у мобільному застосунку банку або у його відділенні. Але в останньому випадку варто попередньо уточнити, чи вони надають таку послугу.

Далі завантажте застосунок «Дія» на свій телефон та авторизуйтесь у ньому. Згенеруйте «зелений» COVID-сертифікат. Опісля у категорії «Послугах» оберіть «єПідтримка», виберіть оформлену в банку картку й натисніть «Отримати допомогу».

Якщо ви отримали повідомлення про успішну реєстрацію своєї заяви, кошти надійдуть впродовж десяти днів. Опісля почнеться чотиримісячний термін, за який їх потрібно витратити. Інакше вони повернуться у державний бюджет.

Читайте також: Стартує реєстрація на ЗНО 2022: що потрібно знати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую