ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Ліки за «ковідну тисячу»: як її витратити літнім українцям, пояснили у МОЗ

Суспільство 1947
Скористатися «єПідтримка» поки що можуть лише власники смартфонів
Скористатися «єПідтримка» поки що можуть лише власники смартфонів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Гроші за вакцинацію можна витрачати не на усі аптечні товари.

Відсьогодні, 24 січня, літні українці можуть витратити тисячу гривень за вакцинацію на придбання лікарських засобів. Щоправда, у їх перелік не входить препарати з недоведеною ефективністю та медичні прилади. Наприклад, тонометри, пульсоксиметри, інгалятори… Про це розповіли у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

За її інформацією, з 24 січня вакциновані українці, які досягли 60 років, можуть придбати ліки коштом програми «єПідтримка». Оплатити їх можна як у звичайній аптеці, так і в інтернет-аптеці. Купувати дозволено виключно лікарські засоби, схвалені для використання в Україні. Натомість тисячу гривень не можна витратити на засоби з недоведеною ефективністю, біологічно активні добавки чи медичні прилади.

Щодо вітамінів, у МОЗ не уточнюють. Ймовірно все ж можна купувати ті, що належать до групи лікарських засобів. Такі препарати занесені до Державного реєстру лікарських засобів України. А назви вітамінних комплексів, які відсутні у цьому реєстрі, вважаються біологічно активними добавками.

«Слід звернути увагу, що препарати за програмою «Доступні ліки» пацієнт може отримати безоплатно. Вартість цих ліків відшкодовується аптекам державою», — додали в пресслужбі МОЗ.

Нагадаємо, «ковідну тисячу» також можна витратити на залізничні й авіаквитки в межах країни, у кінотеатрах, театрах, музеях, виставкових центрах, спортзалах і книгарнях. Скористатися «єПідтримка» досі можуть лише власники смартфонів. Наразі основною умовою отримання тисячі за вакцинацію є наявність встановленого застосунку «Дія» зі «зеленим» COVID-сертифікатом.

Тож спершу безоплатно оформте спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків, які є партнерами програми. Нині серед них: «Альфа-банк», «А-Банк», «Банк Восток», «izibank», «Monobank», «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк» та «Укргазбанк». Для цього можна скористатися мобільним застосунком банку.

Далі завантажте на мобільний телефон застосунок «Дія». У ньому згенеруйте «зелений» COVID-сертифікат, після чого знайдіть у категорії «Послуги» пункт «єПідтримка». Якщо ви отримали повідомлення про успішну реєстрацію своєї заяви, вам залишається лише очікувати на зарахування коштів. Це може зайняти до десяти днів.

Також нагадаємо, що невдовзі «єПідтримка» стане доступною для щеплених українців з 14-и до 18 років. Наприклад, вони зможуть витратити гроші на харчування у навчальних закладах, проживання в гуртожитках, проходження додаткових предметів, придбання книжок, спортивних і канцтоварів.

Читайте також: Уряд зменшив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів: як його «продовжити»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую