ye-logo.v1.2

Померла відома реставраторка та дослідниця архітектури Поділля Ольга Пламеницька

Суспільство 3795
Понад сорок років свого життя Ольга Анатоліївна віддала науці, досліджуючи середньовічну архітектуру Поділля
Понад сорок років свого життя Ольга Анатоліївна віддала науці, досліджуючи середньовічну архітектуру Поділля. Фото: з фейсбук-сторінки НІАЗ «Кам'янець»

Частину свого наукового життя вона віддала вивченню фортифікаційного мистецтва Поділля.

Учора, 15 лютого, на 66-у році життя відійшла у вічність українська науковиця, архітекторка-реставраторка, кандидатка архітектури Ольга Пламеницька. Про це повідомили в Національному історико-архітектурному заповіднику «Кам’янець». Свої співчуття в соцмережах висловили також чимало науковців та істориків краю. У заповіднику зазначають, що понад сорок років свого життя Ольга Анатоліївна віддала науці, досліджуючи середньовічну архітектуру Поділля, містобудування та фортифікаційне мистецтво Кам'янця-Подільського.

Ольга Пламеницька була відомим українським архітектором-реставратором, істориком архітектури, директором Українського державного інституту культурної спадщини Міністерства культури України. Частину свого наукового життя вона віддала вивченню фортифікаційного мистецтва Поділля доби Середньовіччя та ранньомодерного часу, архітектури, містобудування і фортифікацій Кам'янця-Подільського.

А ще стала авторкою історико-архітектурних опорних планів і проектів зон охорони Кам'янця-Подільського та Сутківців, ща на Ярмолинеччині, а також програми консерваційно-реставраційних робіт по комплексу Старого і Нового замків та Замкового мосту в Кам'янці-Подільському. А ще - дослідницею гіпотетичного Амадоцького озера.

Саме Ольга Пламеницька стала архітекторкою проектів реставрації Замкового мосту в Кам'янці-Подільському, Кам'янець-Подільського замку (Башти Нова Західна, Денна, Ласька, Комендантська No 2, Чорна, Північні оборонні мури, Північна батарея), Келій кляштору францисканців у Кам'янці-Подільському, Польської брами в Кам'янці-Подільському (Надбрамна башта, Барбакан) та багатьох наукових праць і досліджень, які мають стосунок до історії міста.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую