ye-logo.v1.2

Дистанційне навчання, територіальна оборона й можливе здорожчання води — підсумки тижня

Суспільство 3446
16 лютого в усіх куточках України відзначали День єднання
16 лютого в усіх куточках України відзначали День єднання. Фото: з архіву редакції

Про актуальні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього тижня Хмельниччина продовжувала перебувати у «червоній» зоні. Попри це все більше громад скасовує дистанційне навчання. Загалом новин, пов’язаних з карантином, було небагато. Натомість гострим питанням для всієї України залишається можливе посилення агресії з боку Росії. Навіть була скликана позачергова сесія Хмельницької облради, головним питанням якої стала фінансова підтримка територіальної оборони. На жаль, останніми днями вистачало й досить резонансних «кримінальних» новин.

Отож, про ці та інші події інформаційного тижня Хмельницької області — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Від дистанційного навчання до можливого здорожчання води

Дистанційне навчання спершу скасували у Хмельницькій міській громаді. Місцеві школярі змогли повернутися за парти 14 лютого. Й наприкінці цього тижня схожі рішення прийняли в інших частинах краю. Наприклад, 21 лютого очне навчання відновлять у Кам’янець-Подільській, Волочиській, Старокостянтинівській, Сатанівській громадах.

А у Хмельницькому знову можуть здорожчати водопостачання та водовідведення. Нещодавно Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалила проєкт постанови щодо перегляду тарифів «Хмельницькводоканалу». Запропоновано встановити такі тарифи:

  • на централізоване водопостачання — 15,38 гривні за кубічний метр (нині тариф становить 14,17 гривні за кубічний метр);
  • на централізоване водовідведення — 14,48 гривні за кубічний метр (нині тариф становить 13,22 гривні за кубічний метр).

День єднання та територіальна оборона як відповідь російську загрозу

Через зростання напруги, викликаної можливим вторгненням Росії, Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання. У різних куточках України на будівлях замайоріли синьо-жовті прапори, а о 10-й годині ранку по всій країні зазвучав Державний Гімн. Мета таких заходів — посилити консолідацію українців і зміцнити їх стійкість в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

День єднання у Хмельницькому відзначали на території дендропарку «Поділля», біля найбільшого в області Прапора України. Присутні, виконавши Державний Гімн, вшанували хвилиною мовчання полеглих на війні Героїв. 

«Нині ворог намагається розхитати нас зсередини, — заявив голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій. — Хочу нагадати, що війна у нас йде вже восьмий рік. І в порівнянні з 2013-2014-ми дуже багато змінилося в нашій країні, змінилася армія. Наші війська ніколи не були такими потужними, як сьогодні. Тому закликаю всіх не панікувати, а об’єднуватися».

Нинішня ситуація в країні також стала причиною скликання 15 лютого позачергової сесії Хмельницької облради. Зокрема, депутати прийняли цільову програму підтримки територіальної оборони. Вона розрахована на 2022-2024 роки й передбачає виділення з обласного бюджету понад 17 мільйонів гривень. З них місцеві обранці поки спрямували 2 мільйони 935 тисяч гривень. Детальніше про передбачені програмою заходи ви можете прочитати у матеріалі «Територіальна оборона Хмельниччини: як облрада має підтримати її боєготовність».

«Наразі частини й підрозділи територіальної оборони забезпечені зброєю та на 70 відсотків укомплектовані професійними військовослужбовцями», — підполковник Валентин Бігус.

«Наразі частини й підрозділи територіальної оборони забезпечені зброєю та на 70 відсотків укомплектовані професійними військовослужбовцями», — підполковник Валентин Бігус. Фото: з архіву редакції

Загалом нині триває перший з трьох етапів розгортання Сил тероборони. Він передбачає розбудову бригад і батальйонів професійних військовослужбовців. Наступний — створення резерву. Охочі вступи у нього не залишають свого цивільного життя, а лише підписують відповідні контракти зі Збройними Силами й періодично проходять навчання та бойові вишколи. Й у разі потреби таких резервістів залучать до захисту їх громад. Натомість створення добровольчих формувань передбачено лише на третьому етапі.

Наразі в області вже сформовано 106-у окрему бригаду тероборони. В неї входять чотири батальйони, які розташовані у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Старокостянтинові та Шепетівці.

«Частини й підрозділи тероборони забезпечені необхідною зброєю, — розповідає командир Хмельницької бригади територіальної оборони підполковник Валентин Бігус. — Наразі вони на 70 відсотків укомплектовані військовослужбовцями. Натомість укомплектованість резервістами становить орієнтовно 10 відсотків».

Мільйонерка в облдержадміністрації та інші події

У четвер, 17 лютого, Сергій Гамалій представив нову керівницю апарату Хмельницької облдержадміністрації. Нею стала Оксана Андрейчик. Вона замінить свою попередницю Оксану Вжешневську, яка пішла у відпустку для догляду за дитиною до 14 вересня 2024 року. Оксана Андрейчик раніше працювала в юридичній сфері та у ДП «Хмельницька обласна служба місцевих автомобільних доріг» і АТ «Хмельницькобленерго». За 2021 рік вона задекларувала майже три мільйони гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльність.

На жаль, цей тиждень виявився насиченим на новини кримінальної тематики:

На цьому події не завершуються. Наприклад, хмельничанам режисер Олег Сенцов презентував фільм «Носоріг», а у лікарні області доставляли кисневі станції. Тож більше актуальної інформації ви можете дізнатися в рубриці «Всі новини Хмельниччини».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую