ye-logo.v1.2

Гімалайський ведмідь та фазани оселилися посеред лісу в Летичівському районі

Суспільство 6500
Фото: автора

Неподалік від Головчинець, в лісі на вінницькій трасі, у мисливському господарстві “Вепр”, де нині вирощують диких кабанів та фазанів. Місцеві єгері кажуть, що відпочити та оглянути їх господарство може кожен охочий

Дикі “морячки”
Раніше у мисливському господарстві хмельницької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР), дикої живності вирощували у кілька разів більше. Нині у вольєрі на декілька гектарів лише 15 кабанів. За словами старшого єгера Олександра Маринюка, їхні підопічні цілком самостійні тварини і вже десь через рік їх відпускають у дику природу, як-то кажуть, “на власні харчі”. Хоча, ділиться Олександр Антонович, зайти у вольєр до тварин спеціалісти можуть без будь-якого остраху. Принаймні, вони давно вже вивчили поведінку диких тварин. А ось для звичайного відвідувача господарства зустріч із дикою “свинкою” може закінчитися трагічно. Та, як запевняє головний єгер, якщо кабана зустріти в природі, то тварина, в переважній більшості, на людину першою “не піде”. Зазвичай, агресію у тварини викликає саме людина. Зокрема, відомі випадки нападу кабана на мисливців після невдалого пострілу, причому наслідки були дуже важкими.Та, як би там не було, сторонніх до вольєру не пускають та й триматися від кабанів радять подалі. Особливо від самок, які щойно народили поросят. Останніх, між іншим, у господарстві ласкаво називають “морячками” через те, що вони мають відповідний окрас, котрий згодом зникає.

Відро каші для ведмедя
Не секрет, що нині зустріти дику тварину так у природі доволі важко. Звісно, лисиць та зайців це не стосується, а ось великих тварин. Можливо, саме тому у господарстві почали практикувати екскурсії для школярів. Діти з навколишніх сіл Летичівського району приїздять сюди вже декілька років поспіль. Окрім кабанів, тут ще розводять фазанів. Щоправда, розповідає єгер із тридцятирічним стажем Олена Маринюк, нині ця справа доволі клопітка та нерентабельна. У спеціальному вольєрі лише декілька пар дичини. “Ми намагаємося не відмовляти тим, хто виявить бажання зайнятися розведенням цих птахів, - каже Олена Андріївни. - Тому завжди охоче надаємо консультації та допомагаємо дістати яйця”. Фазанів на території господарства й справді небагато. Вони відгодовуються та мешкають у невеличкому окремому вольєрі, дорогою до якого можна познайомитися ще з одним жителем “Вепра” - гімалайською ведмедицею. Цю поважну сусідку дичини свого часу господарству передав один із бізнесменів, котрий так і не зміг дати їй раду. Нині волохата мешканка коротає свій час на ціпку у окремій клітці. За день вона з'їдає одне величезне відро корму.

Пікнік у лісі та купа грибів
Як розповідають єгері мисливського господарства, приїхати до них відпочити та побачити на власні очі їх підопічних, може будь-який бажаючий. Екскурсію, каже Олена Андріївна, вам проведуть безкоштовно. Навіть дозволять пообідати чи повечеряти у просторій альтанці біля будинку мисливця. Тобто, домовитися завжди можна. Проте, перевага, звісно надається членам УТМР. Саме на їх внески й утримується усе господарство. А зараз, у літню спекотну пору, поки мисливський сезон ще закритий, на території господарства можна зустріти все більше грибників. Їх, після цьогорічних літніх рясних дощів, у глухих лісах Летичівщини сила-силенна.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую