ye-logo.v1.2

ЗНО та екзамени у 2022 році скасували через війну

Суспільство 4099
Вступ до вишів цьогоріч проходитиме без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування
Вступ до вишів цьогоріч проходитиме без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Наразі розроблюють остаточний механізм цьогорічного вступу в заклади вищої освіти.

Цьогоріч школярам не доведеться здавати зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію. Причиною їх скасування стали міркування безпеки. Відповідні законодавчі зміни 24 березня прийняла Верховна Рада України.

Прийняті законодавчі зміни передбачають три основні новації, пов’язані з освітою в умовах війни:

1) учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у цьому навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації;

2) цьогоріч прийняття на навчання до закладів фахової передвищої освіти здійснюється в особливому порядку;

3) цьогоріч прийняття на навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра та магістра здійснюється в особливому порядку без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Власне ці «особливі порядки» ще має визначити Міністерство освіти і науки України. Як зазначають його представники, остаточний механізм вступу в 2022 році все ще напрацьовується. Його розробка нині перебуває на фінальній стадії та найближчим часом він буде презентований.

«Держава висловила довіру педагогам, які у цьому навчальному році виставлять учням підсумкові оцінки без державної підсумкової атестації. Головним для нас є забезпечення максимальної безпеки учасників освітнього процесу. На жаль, це означає неможливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання в традиційному форматі», — зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії. А під час офлайн-процедур — максимально дотримані безпекові протоколи. Навчальні заклади мають докласти всіх зусиль, щоб вступна кампанія пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.

Читайте також: Чи будуть навесні канікули у школах Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую